„Prodloužen je úvodní okruh o 500 metrů, přidali jsme jezdivou „hraniční stezku“ pár kilometrů před druhou občerstvovačkou, zbavili jsme se hlavní silnice v Dobroticích a musíme se letos vyhnout průjezdu kravínem, kdy hrozí riziko přenosu brucelózy na celý chov, ale slibujeme, že cílová objížďka nebude nudná,“ objasňuje předseda pořádajícího sportovního klubu Vesani Martin Koplík. Trasa je v současnosti kompletně průjezdná, díky tomu zahájili značení.

Rohálovská padesátka odstartuje ve 12.30 hodin. Vítězství obhajuje Jan Jobánek a Krzystała-Stępień Zuzanna. Závod okoření král české cyklistiky za rok 2017 dráhový reprezentant Tomáš Bábek z Dukly Brno. Ozdobou závodu bude účast 2násobné juniorské mistryně světa a olympioničky Terezy Huříkové.

Zdroj: Bradnová Jana

Ještě před hlavním závodem, si síly na kolech poměří i děti, od 9 hodin se uskuteční závody dětí ve 14 kategoriích.

Letošní kulaté narozeniny hodlají řádně oslavit. Ihned po vyhlášení zahrají Support Lesbiens a hrát se bude do noci, svůj repertoár představí i skupina Křídla či Dale B Williams.

Bikeři drží pospolu a dokáží pomoci potřebným. Letošní ročník tak bude patřit i Michalce Láníkové, která bojuje s genetickým onemocněním. Michalka je napojená na dýchací přístroj s omezenou dobou pobytu bez elektrické energie a má sondu do bříška, přes kterou je vyživována.

"Když se výjimečně usměje, je to ten nejkrásnější pocit, který může rodina zažít v této situaci. Michalka bez své rodiny nemůže vůbec existovat a ta ji dává všechen svůj čas a sílu. „Trochu“ naší síly a financí předáme i v rámci Rohálovské padesátky," dodává Koplík.

Rohálovská padesátka. Ilustrační foto
Největšími favority Rohálovské padesátky jsou Jan Jobánek a Ital Johnny Cattaneo
Noční běh v Kroměříži 2019
Noční běh v Kroměříži suverénně vyhráli Tomáš Navrátil a Martina Novotná