Přestože se sestava Kozlů ustálila až na poslední chvíli a nebyla příliš tradiční, do utkání se Zlínem i Holešovem vstupovali „oranžoví“ jako papíroví favorité.

SFK KOZEL POČENICE B – FBC ZLÍN 1:7 (1:1, 0:2, 0:4)

Vstup do utkání měly Počenice vskutku raketový, když už v úvodní minutě hry zapadl Olšinův dalekonosný projektil přesně pod břevno – 1:0. Málokdo tušil, že se nejedná pouze o první, ale pohříchu též poslední radost Kozlů v utkání. Hostům se totiž ještě v první třetině

podařilo střelou ze střední vzdálenosti vyrovnat a ve druhé třetině se po chybě v obraně Počenic dostali dokonce do vedení, které už nepustili.

Naopak dokázali, na rozdíl od domácích, své šance proměňovat a po dvou třetinách tak vedli 1:3. Kozlové se logicky snažili před závěrečným dějstvím ještě vyburcovat a nepříznivě se vyvíjející utkání zlomit ve svůj prospěch, avšak definitivně jim vítr z plachet sebral čtvrtý gól soupeře.

Po této brance upadli Počeničtí do hluboké letargie. V ofenzivě své šance využít nedokázali, v defenzivě dělali jednu chybu za druhou a soupeř je trestal. Výsledkem tak nakonec byl debakl 1:7, nejvyšší prohra v aktuální sezóně.

Branka a nahrávka Počenic B: 1. Olšina (Hyánek). Vyloučení: 2:2. Bez využití.

Počenice B: Chrást – Štepita, Paliga, Pěnčík – Hyánek, Olšina, M. Michajlovič, Ryšavý, L. Uhrinovský, Vondrášek

FBC SLOW SHOES HOLEŠOV B – SFK KOZEL POČENICE B 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Tkadleček versus Počenice 2:1. Tak by se dal ve zkratce shrnout druhý zápas Kozlů na turnaji. Jestliže v první třetině se Holešovským dařilo s Kozly ještě poměrně držet krok a po přečíslení tři na dva se dokonce dokázali dostat do vedení, od druhé třetiny už se hrálo prakticky pouze v obranné polovině domácích.

Jenže všechny šance Počenických končily všude jinde než za zády výtečně chytajícího brankáře Tkadlečka, ze kterého udělali hráči Počenic v tomto utkání takřka reprezentanta. Navíc po hrubém a těžko pochopitelném kiksu obrany se dokonce Černému podařilo vstřelit druhou branku Holešovských a bylo to už 2:0.

Ve 29. minutě se však Ryšavému podařilo po dlouhém obléhání branky dorážkou snížit a třetí třetina tak byla stále otevřená – 2:1. Jenže to by museli hosté hrát minimálně na branku házenkářských rozměrů, poněvadž ta florbalová pro ně byla s přibývajícím časem čím dál tím menší.

Jedna střela za druhou pršela směrem k holešovské svatyni, ale míčky končily všude jinde než v síti. Holešov se v poslední části hry dokázal na soupeřovu půli dostat snad jen třikrát. Ale co naplat, když střelecká impotence Kozlů dostoupila zcela neuvěřitelných rozměrů a útočníkům hostí se už prostě další gól vstřelit nepodařilo.

Z Klobouků tak rezerva Počenic opět odjížděla bez bodů a s pouhými dvěma vsítěnými brankami ze dvou zápasů, což je výsledek více než tristní a alarmující.

Branka a nahrávka Počenic B: 29. Ryšavý (L. Uhrinovský). Bez vyloučení.

Počenice B: Chrást – Štepita, Paliga, Pěnčík – Hyánek, Olšina, M. Michajlovič, Ryšavý, L. Uhrinovský, Vondrášek

SFK KOZEL POČENICE – GULLIVERS SOKOL BRNO I 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Domácí junioři se s vervou pustili do svého soka, leč výsledkem bylo pouze několik neproměněných šancí (Kovařík, Šindelka, Hyánek) a tím pádem bezbranková první část hry. Od druhé třetiny se hra začala srovnávat, ale stále to byli domácí, kteří si vytvářeli další obrovské šance, ale ujala se pouze jedna jediná.

Ve druhé půli utkání ovšem začali hrozit i hosté. Konec druhého dějství ještě vyrovnání nepřinesl, a tak se Kozlové mohli o přestávce poradit, jak začnou zase šlapat. Opak byl pravdou. Gullivers rozpoutali kolotoč a hned na konci první minuty třetí třetiny po chybné rozehrávce Majtána srovnali.

A to nebylo vše, jen díky skvěle chytajícímu Vlkovi byl stav stále stejný. V dalším průběhu se ovšem Kozlové opět dostali do tempa a šance se střídaly na obou stranách. Rozhodující úder zasadili oranžoví minutu a půl před koncem, kdy se po Hyánkově vybídnutí prosadil podruhé v utkání Kovařík.

Při následné power-play mohl stav pečetit Hyánek, leč odmítl, a tak měli ještě šanci hosté. Hrdina utkání Vlk byl ovšem proti!

Počenice: Vlk – Dočkal, Krčmař Hyánek, Šindelka, Kovařík, Majtán, Procházka Janoušek, Hrubý, Kalus (Gřešek)