„V pondělí 13. května jsme na závod BIKE VALACHY spustili registrace. Doporučujeme všem zájemcům, aby se přihlásili co nejdříve, protože počet míst je omezen na 600. Registrace probíhají na www.valachytour.cz," uvedla mluvčí VALACHY TOUR Martina Žáčková.

Velkým lákadlem závodu bude vedle krásné tratě s četnými výhledy do malebné valašské krajiny také účast a autogramiáda olympijského vítěze z Londýna 2012 Jaroslava Kulhavého. Ten se v letošním roce v ČR oficiálně představí jen na dvou akcích – na květnovém Světovém poháru v Novém Městě na Moravě a následně právě při BIKE VALACHY ve Velkých Karlovicích. „Všem fanouškům horských kol to nabízí jedinečnou možnost změřit na Valašsku síly s hvězdou současné české cyklistikye," dodala Martina Žáčková.

Logo Valachy tour.

Pro účastníky bude připraven také doprovodný program. "Společnost Specialized přiveze čtyřicet nejnovějších top modelů svých kol. Prvních čtyřicet zájemců si tak bude moci vyzkoušet zbrusu nové „spešly" na trati závodu. K vyzkoušení bude připraven mobilní pump track z Bike parku Kyčerka, na němž dopoledne proběhne vložený rychlostní závod. Fotodokumentaci zajistí Nikon, Sony představí své akční kamery, k vyzkoušení budou outdoorové hodinky TomTom, profesionální sportovní výživu zabezpečí Nutrend a nové kousky do vašeho sportovního šatníku si budete moci vybrat u havajské značky Zoot," dodala mluvčí.

BIKE VALACHY je druhým dílem nového seriálu VALACHY TOUR, který pořádá karlovický Resort Valachy. Sportovcům nabízí příležitost srovnat síly s profesionály a získat atraktivní ceny v celkové hodnotě 750 tisíc korun. BIKE VALACHY je klasický MTB maraton na kratších, ale přesto velmi náročnách tratích. Delší varianta čítá 43 km s téměř 1 700 metry převýšení, kratší má 27 km a 900 nastoupaných metrů.

Seznam závodů

28. 4. – VALACHY DUATLON (běh, kolo)
13. 7. – BIKE VALACHY (kolo)
9. 8. – VALACHY MAN (plavání, kolo, běh)
26. 10. – BĚHEJ VALACHY (běh)
Více na www.valachytour.cz.

Resort Valachy se nachází v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích, v podhůří Javorníků a Beskyd, v CHKO Beskydy. Tvoří ho hotely Lanterna, Horal a Galik se dvěma relaxačními centry, Ski areálem Razula, golfovým hřištěm a další nabídkou volnočasových aktivit. V nedotčené přírodě v okolí Velkých Karlovic se nachází rozsáhlá síť turistických, cyklistických a v zimě také běžeckých tras. www.valachy.cz