Kopná je zařazena do MIO GPS Mistrovství České republiky ve sprintrallye, kromě toho se jede také jako volný podnik Zony střední Evropy a rovněž jako volný podnik Poháru České republiky v rallye.

„Seznamovací jízdy jsou na programu během pátečního dne, odpoledne pak proběhnou administrativní přejímky u dostihové dráhy. Technické přejímky se uskuteční v prostorách sousedící autodílny. Ve slušovickém areálu dostihové dráhy bude umístěna servisní zóna a uzavřené parkoviště,“ řekl Josef Minařík, zástupce ředitele soutěže. „Po loňské premiéře soutěž zavítá opět do centra Slušovic, kde se na náměstí Svobody odehraje slavnostní start a také cíl celé rallye. V těchto místech bude premiérově umístěno i ředitelství soutěže,“ doplnil Minařík

Rallysprint Kopná startuje v sobotu 19. července v 9 hodin, na soutěžní posádky čeká dvakrát průjezd úseky Májová, Podhoran, Kopná I a Raková. Na úplný závěr jezdci ještě absolvují úsek Kopná II v mírně pozměněné podobě. V cíli se objeví první posádka na slušovickém náměstí v 15.15 hodin.

„Pro letošní rok došlo k rozdělení rychlostní zkoušky Májová na dva samostatné úseky Májová a Podhoran. Tyto testy doplní základní stavební kámen rallysprintu úsek Kopná a rovněž rychlostní zkouška Raková, která se do harmonogramu soutěže vrátila v loňském roce po několikaleté pauze,“ uvedl Josef Minařík.

Pořadatelé očekávají velmi kvalitní startovní pole. Nebudou v něm chybět tři vítězové slušovického rallysprintu na vozech kategorie Super 2000. „Celkem se má na startu objevit až pět vozů Super 2000! Necelé dva týdny před uzávěrkou je přihlášena téměř padesátka posádek. Mezi nimi nechybí přední polský jezdec Grzegorz Grzyb (Fiat Grande Punto S2000), Slovák Peter Gavlák nebo čeští piloti Josef Semerád (oba Mitsubishi Lancer EVO IX), Antonín Tlusťák (Citroën C2 S1600) a Lubomír Minařík (Škoda Fabia Kit Car). Přihlášen je i italský soutěžák Antonio Marchioro (Mitsubishi Lancer EVO VIII),“ láká nadšence automobilového sportu Roman Ordelt