Závěrečná exhibice se po letech vrátila zpět do Zlínského kraje, přesněji řečeno do Slušovic, kde se v sobotu uskutečnil závod pod názvem Pd Tech Mikuláš rally Slušovice. Z vítězství se radoval Slovák Josef Béreš, další čtyři příčky v elitní pětici pak opanovali regionální jezdci.

„Sešlo se hodně diváků, závod byl perfektně zorganizovaný a navrch se mi podařilo zajet dobrý výsledek. Lepší konec roku jsem si přát ani nemohl,“ uvedl celkový vítěz závodu, jenž měl k dispozici vůz Peugeot 207 S 2000. Be­réšovi se podařilo vyhrát tři ze čtyř měřených testů a na druhého Pavla Valouška najel více než pět vteřin.

Ani otrokovický pilot však se stříbrnou pozicí nespokojený. Jen si posteskl na technické problémy v úvodních dvou měřených testech. „Jel jsem bez pravé zadní poloosy a první polovinu závodu jsem si protrpěl,“ prozradil Valoušek. Pak však zatáhl a razantní a atraktivní jízdou se vyšplhal na druhou pozici. „Snad se mi podařilo diváky alespoň trochu pobavit, protože především pro ně se celá soutěž připravovala,“ uvedl 30letý jezdec.

Ten neopomněl pochválit kromě výborných a vděčných diváků také samotné organizátory mikulášské exhibice, kteří potvrdili, že uspořádat kvalitní a atraktivní soutěž umějí na jedničku. „Opět se ukázalo, že východní Morava je centrem českého rallysportu. Závod byl skvěle nachystaný, organizace šlapala a na své si přišli jezdci i diváci,“ zopakoval Valoušek, který se příznivcům předvedl ve speciálu Škoda Octavia WRC.

Ve stejném duchu se vyjádřil i Milan Pantálek, jenž s novým vozem Škoda Fabia WRC získal nečekanou čtvrtou pozici. „Pánové Minaříci navázali na skvělou organizaci Rallysprintu Kopná, který každoročně pořádají, a i v tomto případě dokázali udržet laťku hodně vysoko. Vůbec se to nedá srovnat s pražským rallysprintem, kde v otázce organizace a přístupu značně pokulhávají. Tady se to dělá srdíčkem a je to poznat,“ chválil želechovický jezdec.

A po právu se mohl těšit i ze svého výkonu. Vždyť jako jediný kromě vítězného Béreše dokázal opanovat alespoň jednu rychlostní zkoušku, když na měřeném testu Hvozdná vypálil všem svým soupeřům rybník. Také další dosažené časy jsou pro něj jistě velkým příslibem do budoucna. „Byl to teprve můj druhý start s tímto vozem. Zatímco ve Vsetíně při mé premiéře pršelo, teď bylo sucho a mohl jsem z auta vytáhnout zase o něco víc. S výsledkem jsem maximálně spokojený,“ usmíval se Pantálek, jenž by za volantem stejného speciálu rád absolvoval i celou nadcházející sezonu v malém domácím mistráku.

Sluší se dodat, že třetí skončilo v cíli bratrské duo Odložilíků se Škodou Fabia S2000, kterou měli k dispozici i pátý muž celkového pořadí Antonín Tlusťák ze Zádveřic a legendární Franz Wittmann. Tomu patřilo osmé místo. Nejlepším pilotem produkčního vozu se stal šestý Miroslav Jakeš. Z regionálních jezdců ještě nakoukli do elitní desítky Vladimír Barvík, Miroslav Březík a Lubomír Minařík.

Výsledky Pd Tech Mikuláš rally Slušovice:

1. Béreš jun. – Muller Peugeot 207 S 2000 17:12,1
2. Valoušek jun. – Kočí Škoda Octavia WRC + 05,4
3. Odložilík – Odložilík Škoda Fabia S 2000 + 13,8
4. Pantálek – Vilímek Škoda Fabia WRC + 17,3
5. Tlusťák- Beneš Škoda Fabia S 2000 + 22,2
6. Jakeš – Jakeš Mitsubishi evo IX + 35,7
7. Barvík – Dřímal Mitsubishi evo IX + 37,6
8. Wittman – Kral Škoda Fabia S 2000 + 1:08,7
9. Minařík – Ryšánek Škoda Octavia WRC + 1:10,4
10. Březík – Běhula Subaru Impreza Sti + 1:12,4