„Jsem rád že hlavně v neděli, kdy se jelo obzvlášť rychle, se mi dařilo držet rychlé tempo a přitom absolvovat celou etapu bez ztráty kytičky. Auto jsem ani neškrábl a také zajížděné časy mi udělaly radost,“ netajil se spokojeností Valoušek, jenž jednu nedělní erzetu dokonce ovládl. I proto mu Václav Pech po závodě děkoval. V tu chvíli druhý plzeňský závodník se totiž ve snaze odrazit Valouškův nápor musel mít pořád na pozoru, jet naplno a díky Krestovým problémům s vozem se nakonec posunul na první příčku.

„Takto to ale prezentoval Venca. Já si na jeho vítězství žádnou zásluhu nepřipisuji. Vyhrál on, ne já,“ řekl důrazně 29letý jezdec. Tomu stačila ke spokojenosti i třetí příčka, přestože se ani on technických problémů nevyvaroval. „Byla to hodně náročná rallye. V první sobotní sekci jsem měl potíže s převodovkou, v neděli mě zase zlobil motor, proto jsem jej nechtěl za rozhodnutého stavu ani příliš přetěžovat,“ nechal se slyšet Valoušek.

Samotnou soutěž si jinak po všech stránkách užíval. „Měl jsem z ní moc dobrý pocit. Výborně jsem si zazávodil,“ usmíval se bronzový medailista z uplynulého ročníku republikového šampionátu. A třetí příčku obhajoval i na šumavské soutěži. „Tratě jsem znal velmi dobře, věděl jsem, co mě čeká. Ale třeba pro Vencu Pecha to byla doslova domácí soutěž. V neděli jsem na něj ztrácel sice jen pět vteřin, ale bylo mi jasné, že pokud neudělá chybu, jen těžko budu tento rozdíl smazávat. To se nakonec také potvrdilo,“ dodal pilot vozu Mitsubishi Lancer Evo IX, o který se mu stará stáj R.A.M. Racing Activities.

A aby té chvály nebylo málo, Valoušek složil kompliment také pořadatelům. „Tratě byly připravené výborně a hlavně bylo velmi dobře postaráno o bezpečnost. Diváci byli soustředěni v bezpečnostních zónách a celkem daleko od tratě. I my jezdci jsme se pak cítili mnohem lépe. Pár jedinců se sice opět nacházelo v místech, kde nemají co pohledávat, ale tyto výjimky jen potvrzují pravidlo. Celkově musím říct, že represe vůči divákům se osvědčily a věřím, že i v tomto ohledu se u nás začne blýskat na lepší časy,“ uvedl otrokovický závodník.

Robert Štach