Pořadatelé nachystali pro posádky do dvou závodních dnů celkem 12 měřených testů, přičemž nejdelším testem je dvacetikilometrová rychlostní zkouška Bunč, známá z průjezdů při legendární Barum Rally.

„Díky spolupráci a záštitě města Kroměříž bude po vzoru zlínské Barumky jistě velkým diváckým lákadlem páteční podvečerní rychlostní zkouška v ulicích města. Posádky zde absolvují dva okruhy v těsné blízkosti samotného centra města. Start městské zkoušky je naplánován 18.45 hodin,“ láká do ulic ředitel závodu Jaroslav Urban.

Časový harmonogram V. Multi-S Rally Kroměžíž 2023
PÁTEK

Start Rally - Velké náměstí Kroměříž v 16.00
RZ 1 Troubky (okruh) 16.36
RZ 2 Cvrčovice 17.00
Servis Kotojedy 17.56
RZ 3 Kroměříž (okruh) 18.45
RZ 4 Troukbky (okruh) 19.38
RZ 5 Cvrčovice 20.03
SOBOTA
RZ 6 Bezměrov 8.00
RZ 7 Vlčí Doly 8.26
RZ 8 Bunč 9.17
Servis Kotojedy 11.45
RZ 9 Bezměrov 12.03
RZ 10 Vlčí Doly 12.29
Servis Kotojedy 14.01
RZ 11 Bezměrov 15.04
RZ 12 Bunč 15.41
Cíl Rally - Velké náměstí Kroměříž 16.38

Celkově je v páteční etapě v plánu pět rychlostních zkoušek, kdy po dvou průjezdech vždy nejprve za světla a poté za tmy posádky okusí nástrahy zkoušek Troubky a Cvrčovice. Odpolední a noční sekci rozdělí nejprve servisní zastávka v Kotojedech a poté zmíněná podvečerní městská rychlostní zkouška.

V sobotu jsou na programu dva průjezdy zkouškami Vlčí doly a Bunč, v itineráři soutěže tradiční zkoušku Bezměrov si pak posádky projedou hned třikrát.

O oblibě soutěže svědčí počet přihlášených posádek, který letos čítá rekordních sto osmdesát dvojic, přičemž mezi největší favority na vítězství patří obhájce loňského prvenství domácí Jiří Hanák se spolujezdcem Michalem Večerkou a vozem Škoda Fabia R5.

Nejrychlejší posádky by se na Velkém náměstí měli objevit v sobotu přibližně čtyřicet minut po 16. hodině.

JIŘÍ HEJTMÁNEK

Páteční dopravnímu omezení v centru Kroměříže

„Automobilové závody mají spoustu příznivců, kteří si přijdou na své nejen při sledování závodních vozidel při průjezdu ulicemi Kroměříže, ale třeba už při slavnostním startu v šestnáct hodin na Velkém náměstí. Samozřejmě apelujeme na organizátory, aby nic nepodcenili, vyznačili pečlivě divácké zóny i místa, kam lidé nesmí, a kladli důraz na bezpečný a bezproblémový průběh soutěže. A zároveň prosíme občany, aby strpěli dopravní omezení, která si závod vyžádá a v případě potřeby uposlechly pokynů školených a zkušených pořadatelů,“ řekl k závodu starosta Kroměříže Tomáš Opatrný.
V pátek 22. září budou od 18 do 23 hodin uzavřené pro veškerý provoz komunikace v ulicích a náměstích Tovačovského, 1. máje, Husovo náměstí, Milíčovo náměstí, Masarykovo náměstí, Malý Val, Kovářská, Farní, Riegrovo náměstí, Komenského náměstí a Moravcova, Tylova, Šafaříkova a také napojení ulic Kollárova a Spáčilova na ulice 1. máje a Tovačovského. Kvůli uzavírce bude omezen také provoz MHD.
Automobily budou při slavnostním startu na Velkém náměstí k vidění už ve 14:30 hodin. Městská rychlostní zkouška začne ve zmíněných 18:45 hodin v Tovačovského ulici (poblíž budovy, kde sídlí pobočka Komerční banky). Vozidla absolvují dva okruhy, cíl je před kruhovým objezdem na Milíčově náměstí.