„Po včerejším testu jsem auto dostal docela do ruky. Dojmy ze závodu jsou tedy i přesto, že to byl náš letošní druhý start, velmi dobré. V autě nám ale byla docela zima. Prasklo nám totiž kvůli uvolněnému křídlu zadní sklo a museli jsme s nechtěným větráním absolvovat poslední dvě rychlostní zkoušky,“ zahříval se v cíli Bisaha.

Fotogalerie: Motorismus, Mikuláš Rally 2023

„Jinak ale opět musíme pochválit diváky za skvělou kulisu okolo trati a pořadatele za perfektně připravenou trať,“ dodal v cíli spokojený vítěz volného závodu.

Se druhým místem se i přes závěrečný rychlý finiš a vítězství v posledních dvou testech musel smířit Martin Vlček. „Pořadatelé opět připravili pěknou soutěž. Krásně jsme se svezli, i když v některých místech na klasické rychlostní zkoušky, to hlavně při druhých a třetích průjezdech už opravdu hodně klouzalo. Snažili jsme se v závěru stáhnout ztrátu, ale bohužel vteřinka a něco málo nám naakonec chyběla,“ litoval pilot černožlutého Hyundaie I20 R5 promarněného útoku na triumf.

A právě volba pneumatik byla pro všechny posádky velkou loterií, neboť část tratě ještě při ranních seznamovacích jízdách pokrýval sníh!

Třetí místo při premiéře s vozem elitní kategorie WRC obsadil Miroslav Jakeš, který si na jednorázový start pronajal špičkový závodní automobil Ford Fiesta WRC. „Bylo to krásné svezení. Bohužel tenhle typ wéercéčka už je starší a dnešní moderní er pětky se mu téměř vyrovnají. Každopádně jsme s Ivošem (spolujezdec Ivo Vybíral – pozn. red.) do závodu šli s tím, že si ho chceme pořádně užít. A myslím, že se to i povedlo!“ neskrýval spokojenost pilot z Hutiska- Solance, jenž současně potvrdil, že se jednalo o ojedinělý start.

„V rallye už jsem toho zažil hodně a dnes jsem si pouze díky skvělé nabídce splnil sen řídit vůz WRC. Opravdu se jednalo o ojedinělý start! Přednost teď totiž má rodina a mé podnikání,“ vysvětlil a zdůraznil své priority třetí muž sobotního závodu.

Kategorii historických vozů jasně opanoval Vlastimil Neumann se spolujezdcem Martinem Hlavatým a vozem Mitsubishi Lancer evo 3 gr. A, který v celkovém pořadí obsadil krásné šesté místo.

Kategorii dvojkolek, kde se na startu sešlo přes pětatřicet posádek, opanovala polská posádka Mateusz Feruga se spolujezdcem Marcinem Drewniakem na voze Peugeot 208 R4.

JIŘÍ HEJTMÁNEK

Výsledky 13. ročníku Síť 21 Mikuláš Rally Slušovice 2023
1. Bisaha Ondřej - Ferencz Imrich (Hyundai I 20 R5) 16:57,0
2. Vlček Martin - Kunst Jakub (Hyundai I 20 R5) + 1,2
3. Jakeš Miroslav - Vybíral Ivo (Ford Fiesta WRC) + 11,4
4. Nwelati Dominik - Stross Jiří (Škoda Fabia R5) + 1:43,7
5. Vlček Marek - Plachá M. (Škoda Fabia Rally2 evo) + 1:54,6
6. Neumann Vlastimil - Hlavatý M. (Mitsubishi Lancer evo III) + 2:09,5
7. Feruga Mateusz - Drevniak Marcin (Peugeot 208 R4) + 2:19,8
8. Trněný Karel- Doerr Christian (Škoda Fabia WRC) + 2:27,0
9. Mika Mojmír - Jiránková M. (Peugeot 208 R4) + 2:35,8
10. Ševčík Pavel - Vajďák Luděk (Mitsubishi Lancer EVO IX) + 2:36,7