Ten se běžel po trati bikerové Rohálovské padesátky. 50 kilometrů dlouhého závodu, který měl převýšení 1000 metrů, se nakonec zúčastnilo 56 vytrvalců. Z toho bylo 42 mužů a 14 žen.

Mezi muži se z prvenství radoval David Pelíšek. Reprezentant AK Olomouc zaběhl na okruhové trati mezi Prusinovicemi, Pacetluky, Karlovicemi, Líšnou, Dobroticemi, Holešovem, Tučapy s cílem na prusinovické návsi, čas 3:34:28. Stříbrný Ondřej Velička z Bystřice pod Hostýnem byl o 5 minut a 30 sekund pomalejší, třetí místo obsadil Petr Kučera (PSG Cyklosport Chropyně, 3:49:54). Ondřej Tabarka z Rymic (X-TRAIL RychloHrad, 3:58:27) skončil čtvrtý, pátý byl domácí prusinovický Jakub Janda (Rohálov bike team, 4:11:44).

Petra Tunysová v ultramaratonu Rohálovská padesátka

,,Dlouho jsem se nezúčastnil žádného závodu a krosová Rohálovská padesátka byla pro mě zajímavým zpestřením tréninku. Kromě toho jsem už delší dobu uvažoval, že si na nějaké bikerové trati zaběhnu závod,“ vysvětloval svoji účast v Prusinovicích nejúspěšnější vytrvalec ze Zlínského kraje ve výsledkové listině Ondřej Velička.

Rohálovský ultramaraton běžel dvakrát. Oba virtuální závody po suché trati. V neděli 11. dubna se prezentoval časem 3:50:03, ve čtvrtek 29. dubna se blýskl časem 3:39:58.

,,Při obou pokusech bylo příjemné teplé počasí. Při prvním ale foukal silný vítr a ten trochu ovlivnil můj výsledný čas,“ prozradil reprezentant Bystřice pod Hostýnem.

Při prvním pokusu si dal cíl pokořit hranici 4 hodin. To se mu podařilo.

,,Jenže se ukázalo, že jsem byl málo ambiciózní. V průběhu prvního závodu mi chyběla větší vůle zaběhnout ještě lepší čas. Před druhým pokusem mě o devět sekund překonal Petr Kučera. Takže jsem měl o pořádnou motivaci postarané,“ přiznal Ondřej Velička.

V obou ultramaratonech se mu běželo dobře. Žádnou krizi neměl.

,,Jenom mě překvapilo, že při druhém pokusu jsem byl v cíli podstatně víc unavený, než při tom prvním. Nicméně s oběma svými výkony jsem spokojený,“ tvrdí ultramaratonec z Bystřice pod Hostýnem Velička.

Závod žen ovládla Petra Tunysová (Slečinky Napajedla, 4:57:36), před týmovou kolegyní Hanou Kubíčkovou, jež byla o 16 sekund pomalejší. Bronzovou příčku vybojovala za čas 5:02:45 Kateřina Pospíšilová z týmu Podhostýnský lenochod. Ultramaratonkyně z Brusného Martina Novotná (O.Němec, 5:03:36) se zaknihovala čtvrtou pozici, Jana Sichálková (Punk Tým, 5:26:42) byla pátá.

Petra Tunysová se rozhodla zúčastnit se prusinovického ultramaratonu na poslední chvíli, ve čtvrtek 29. dubna odpoledne. Na

trať vyběhla v poslední den závodu v pátek 30. dubna těsně před polednem.

,,Neběžela jsem sama, ale se svojí sestrou Hanou Kubíčkovou, pro kterou to byl premiérový ultratrail v kariéře,“ upozornila Tunysová.

Závod si chtěla hlavně užít, zároveň na Hané nezabloudit.

,,Trať byla však dobře značená. Jenom čtyřikrát jsem pro jistotu kontrolovala polohu na telefonu. V jednom úseku jsem ale přece jenom trochu zabloudila,“ svěřila se reprezentantka napajedelských Slečinek.

Největší komplikací pro ni bylo dodržovat pitný režim.

,,Bohužel se mi to nepodařilo. V průběhu celého závodu bylo dost teplo a slunečno a proto jsem posledních 15 kilometrů běžela bez přísunu tekutin,“ prozradila osmatřicetiletá Petra Tunysová.

Přesto se jí běželo dobře a závod si v krásné přírodě užívala. Na trati se jí skvěle spolupracovalo se sestrou Hanou. Díky prusinovickému ultramaratonu také poprvé v životě navštívila zámecký park v Holešově. Rovněž se jí podařilo pokořit plánovaný čas pod 5 hodin.

,,Takže to pro mě byl vydařený pobyt v Prusinovicích, navíc ve druhém ultratrailu v kariéře završený vítězstvím. Výhry ale nejsou mojí hlavní motivací. Běhám především pro radost a kvůli odreagování od práce u počítače. Nejčastěji v kopcích v okolí Napajedel a často společně s kamarády z našeho klubu Slečinky Napajedla,“ přiznala Tunysová.

A co pro ni bude vrcholem letošní sezony?

,,Hlavně skutečnost, až se definitivně otevřou všechna sportoviště a v Napajedlech se budeme zase scházet při volejbale. Ale chystám se i na srpnový ultratrail Hostýnskou osmu. Tu bych chtěla znovu běžet se sestrou Hanou,“ plánuje Petra Tunysová.