Stříbrnou příčku vybojoval obhájce loňského prvenství biker z Hulína Vojtěch Neradil (PSG Mechanix), který byl v cíli pomalejší o 3 sekundy, třetí byl vítěz Rohálovky z roku 2011, 2012, 2017 a 2018 Jan Jobánek (Superior Team, 1:48:22), čtvrté místo obsadil v čase 1:48:28 Matěj Malý z Růžďky, pátý skončil David Bártek z Jarcové (oba CykloMira Wallachian Racing, 1:48:41).

FILIPA ADELA NALÁKALA DO PRUSINOVIC SKVĚLÁ ATMOSFÉRA

Pro Filipa Adela, účastníka letošního březnového etapového závodu dvojic na horských kolech Absa Cape Epic v Jihoafrické republice, to byla premiérová účast v Rohálovské padesátce.

,,Slyšel jsem, že je kolem ní skvělá atmosféra,“ vysvětloval důvod, proč se v Prusinovicích postavil na start Adel.

Speciálně se však na bikemaraton na Hané nepřipravoval.

,,Mám za sebou kvalitní tréninkový blok a závod na Holešovsku mi v tomto období zapadal do přípravy. Na trati v okolí Prusinovic to však nebylo zadarmo. Vysoké tempo na začátku mi moc nechutnalo,“ přiznal.

Biker z Hlinska v Čechách se ale s přibývajícími kilometry rozjel.

,,Hned v prvním kopci za Prusinovicemi, v průběhu 5. kilometru jsme zůstali na čele s Vojtěchem Neradilem. Kousek za námi jel Honza Jobánek. Doufal jsem, že nás můj týmový kolega dojede, ale to se nestalo. S Vojtou Neradilem jsme potom jeli vpředu až do konce závodu. V cílové rovince jsem pak na nic nečekal a po dlouhém spurtu jsem si dojel pro první příčku,“ upozornil na důležité momenty Adel.

RELAXOVAL PŘI MONTOVÁNÍ SKŘÍNÍ

Ten po závodě zajímavým způsobem relaxoval.

,,Protože se doma v Hlinsku stěhuji, tak budu v sobotu večer montovat a stěhovat skříně,“ prozradil ještě před odjezdem z Prusinovic 33letý Filip Adel.

DAŘILO SE TAKÉ DALŠÍM BIKERŮM ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE

V první desítce výsledkové listiny se umístili další bikeři ze Zlínského kraje. Jan Hyneček (TUFO CykloZákladna Otrokovice, 1:50:22) dojel do cíle sedmý, František Trtek (PSG Mechanix, 1:50:26) skončil osmý, Marek Řehák (4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, 1:50:56) byl devátý a Jiří Havlík ze Zlína (CykloMira Wallachian Racing, 1:51:22) obsadil desátou pozici.

TOKARČÍKOVÉ SE LÍBILA RYCHLÁ TRAŤ

V závodě žen zvítězila Michaela Tokarčíková (Napohodu! bike team Píšť), která první příčku brala za čas 2:14:29. Druhé místo obsadila se ztrátou 1 minuty a 27 sekund Kristýna Juříková (kolacihal.cz), bronz si pověsila na krk Michaela Bojková

(CykloMira Wallachian Racing, 2:17:43), čtvrtou příčku vybojovala Helena Kotopulu (CSG Tri Team, 2:21:24), pátá skončila loňská ženská vítězka Rohálovské padesátky Dagmar Sladkovská z Uherského Hradiště (2:22:04).

,,Chtěla jsem zkusit něco nového,“ vysvětlovala svůj první start v prusinovické Rohálovce Michaela Tokarčíková, která se na bikerové závody připravuje celoročně.

,,V týdnu před závodem na Holešovsku jsem absolvovala jenom několik krátkých intenzivních tréninků. Ale jinak jsem se na kole jenom vozila,“ svěřila se bikerka z Opavska.

V Rohálovské padesátce chtěla od začátku jet co nejvíc vpředu.

,,Na startu jsem však byla až někde v polovině startovního pole, proto mě stálo spoustu sil, než jsem se probojovala do čelních skupin. Po několika kilometrech jsem ale zjistila, že mezi ženami jedu na prvním místě a na něm jsem už zůstala,“ prozradila spokojená Tokarčíková.

Závod si proto užívala, zejména když ji na trati nepotkala žádné velká krize.

,,Osvěžující byly dva brody. A důležité také bylo, že se posledních 5 kilometrů jelo po větru,“ uvedla v cíli nejlepší žena v letošním ročníku Rohálovské padesátky.

DO PRUSINOVIC SE URČITĚ JEŠTĚ VRÁTÍ

V Prusinovicích se jí proto líbilo.

,,Byla tady atmosféra, kterou jsem ještě nikde nezažila. Úžasná byla i rychlá trať. Proto se do Prusinovic určitě vrátím,“ slibuje 36letá Michaela Tokarčíková.

ZÁVODILO SE NA TRATI MEZI PRUSINOVICEMI, LÍŠNOU A TUČAPY

Závod měl start i cíl na prostranství před Obecním úřadem v Prusinovicích. Trať mezi Prusinovicemi, Pacetluky, Karlovicemi, Líšnou, Dobroticemi, Holešovem, Tučapy a Prusinovicemi, střídavě vedla po polních a lesních cestách.

DO CÍLE DOJELO 536 BIKERŮ. V PRUSINOVICÍCH SI ZAZÁVODILO TAKÉ 194 DĚTÍ

V letošním ročníku se do hlavního závodu v Rohálovské padesátce registrovalo 590 bikerů. Na startu se jich objevilo 539, do cíle jich dojelo 536. Z toho bylo 475 mužů, 61 žen a také 3 tandemy. Zazávodilo si také 194 dětí.

ZÁVODILO SE V PŘÍJEMNÉM JARNÍM POČASÍ

Letošní Rohálovskou padesátku doprovázelo příjemné dubnové počasí. V průběhu závodu bylo střídavě polojasno a oblačno. Teplota se pohybovala kolem 18 °C.

Tandemy: Filip Dvouletý, Adam Dvouletý (OD Morava) 2:31:15

Týmy: CykloMira Wallachian Racing (Matěj Malý, David Bártek, Jiří Havlík) 5:31:31

Rohálovský biker: Václav Pumprla (Rohálov bike team) 2:09:58

Rohálovská bikerka: Kamila Podolová (Rohálov bike team) 3:00:42

TIR (bikeři nad 100 kg): Jan Kropáček (KČT Slečinky Napajedla) 2:23:03

VÍTĚZOVÉ DĚTSKÝCH KATEGORIÍ V ROHÁLOVSKÉ PADESÁTCE 2024:

Vojtěch Hýžďal (Kolokroužek Zlín) Ella Surovcová (BPR Valašské Meziříčí), Tobiáš Měřínský (TUFO CZ Otrokovice), Sabina Pavlíková (KP Cycling), Ondřej Matušů (SK Edie Team Vsetín), Adéla Vodicová (Cykloteam MXM Hulín), Vojtěch Dlabaja (Kolokroužek Zlín), Adéla Ptáčková (Rohálov bike team), Jakub Simon (Simon), Anna Mlýnková (TUFO CykloZákladna Otrokovice), Matěj Dragan (HC Holešov Gators), Rozárie Kainerová, Oliver Procházka (ÚAMK Biketrial Přerov), Barbora Hudcová.

Tereza Tvarůžková (Majala – Rocky) 2:04:53

11. ročník 2020 (závod se jel opačným směrem): Tomáš Strnka (PSG Cyklosport Chropyně 1) 1:36:30