Kdo Vás pozval do Prusinovic?

Také letos mě pozval můj dlouholetý atletický kamarád Ondřej Němec, který je duší Rohálovské desítky.

Jak se Vám letošní závod líbil?

Rohálovská desítka se mi líbila. Když jsem byla v Prusinovicích v loňském roce, slíbila jsem, že pokud budu na závod opět pozvaná, ráda se tady a pochopitelně i s nějakým finančním příspěvkem vrátím. Slib jsem tedy splnila. Musím říct, že navštěvuji spoustu atletických akcí a organizátoři Rohálovské desítky mohou být na sebe pyšní. Jsou důkazem toho, že pokud je vůle, najde se i cesta. A v Prusinovicích ji našli.

Výkony, kterých běžců Vás nejvíc zaujaly?

Úplně všechny. Můj velký obdiv mají veteráni, kteří se také závodu zúčastnili. A úžasné je, že ho ve svém věku na těžké trati dokončili.

Co říkáte na úroveň a organizaci závodu?

Organizace a vůbec celá prusinovická akce byla skvělá. Navíc domácí diváci dodali celému závodu skvělou atmosféru, která mě nadchla.

Co říkáte na trať Rohálovské desítky?

Celou jsem si ji projela, a protože se jedná o kopcovitou trať, tak je hodně náročná.

Jak se Vám líbily dětské závody?

Je super, že se v rámci Rohálovské desítky konaly také dětské závody všech kategorií i od těch nejmenších. Označila bych to za skvělý návod k tomu, jak v těch malých dětských srdcích zažehnout zájem o atletiku.

Co Vás letos v Prusinovicích ještě zaujalo?

Prusinovice jsem si nemírně oblíbila. Diváci byli skvělí a já jsem tady navázala i s těmi nejmenšími účastníky přátelství a slíbila jsem, že v příštím roce přijedu zase a přivezu spoustu dětských dárků, které je potěší.

Jak se momentálně udržujete v kondici?

Vedu poměrně náročný život. To mi ovšem vyhovuje. Za součást životního stylu, jak se udržovat v kondici mám, že se třikrát týdně proběhnu 8 – 10 kilometrů. A také, že se neustále pohybuji mezi Prahou a Moravou, kde mám sídlo jedné mé pracovní činnosti v Pekárně Ospek v Uherském Ostrohu. Druhou část týdne pracuji v marketingové agentuře Českého atletického svazu v Praze.

Které sportovní akce letos navštívíte?

Osobně se chystám na červnové atletické Mistrovství Evropy v Římě a na vybrané akce Českého atletického svazu.

Na co se v nabitém letošním sportovním roce nejvíc těšíte?

Na již zrněné Mistrovství Evropy v Římě a na Letní olympijské hry, které se konají na přelomy července a srpna v Paříži.

Vrátíte se příští rok do Prusinovic?

Pozvání jsem již obdržela a ráda opět do Prusinovic zase přijedu. A splním tady slib, který jsem dala, že opět pomůžu zvýšit rozpočet Rohálovské desítky.