„Nechceme se nechat pasovat na kandidáta boje o záchranu. Sezona teprve začíná a čeká nás spousta utkání. O tom jestli to je souboj o záchranu se bude rozhodovat mnohem později,“ reagoval důrazně bystřický trenér Oldřich Zámorský.

Bystřice v předchozích dvou kolech podala sympatické výkony, ale na zisk bodů to nestačilo.

„Hráli jsme s těžkými soupeři. Vždyť jsme hráli s týmy, které loni patřily do první pětky. Byl to pro nás těžký začátek. V těchto zápasech jsme se ziskem bodů nepočítali, i když jsme k nim měli poměrně blízko v obou případech,“ myslí si Zámorský

Proti soupeři, který se loni zachránil až v baráži by ovšem poprvé mohla Bystřice použít ofenzivnější taktiku a připsat si první body. Se svým soupeřem má totiž doma dobrou bilanci. V loňské sezóně vyhrála Bystřice oba zápasy na vlastní palubovce po výsledcích 36:30 a 30:26.

„Na Hustopeče si můžeme věřit, ale na druhé straně soupeře letos trénuje Miroslav Frank z Hranic, který je pro hosty určitě velkou posilou. To naznačil už výsledek mužstva v Jičíně,“ varuje bystřický kouč. Tentokrát však nebude stát brankář Petr Štolcar, který loni působil v Bystřici, v brance Hustopečí.

„Podle našich informací nechytal ani v posledním zápase v Jičíně. Petr je momentálně v zahraničí. Jeho neúčast bude pro nás určitě výhodou, protože naše klíčové hráče dobře zná,“ poznamenal předseda bystřického klubu Jan Vejrosta.

Po těžkém losu, kdy se Valaši utkali s Jičínem a Lovosicemi je tak čeká konečně větší šance na body. „Ten zápas je samozřejmě daleko důležitější vzhledem k počtu bodů obou mužstev. Porazit Hustopeče je naše povinnost a náš úkol číslo jedna v letošní sezoně. Bude to těžké, ale budeme bojovat,“ říká trenér Zámorský.