„Podle postavení v tabulce krajského přeboru to byl odvážný krok. Vzhledem k tomu mělo dojít k doplnění kádru. K tomu však téměř nedošlo,“ zdůraznil Sedlák.

Vstup do soutěže se týmu přesto celkem povedl. Po úvodní prohře v Lískovci v dalších sedmi zápasech Bystřice dvakrát vyhrála a pětkrát remizovala.

„Podařilo se nám v posledních čtyřech týdnech před sezonou poměrně kvalitně trénovat. Dal se dohromady kolektiv. Fungovala nám defenzivní činnost a měli jsme také potřebnou špetku štěstí. Soupeři své šance neproměňovali, zatímco nám se to celkem dařilo,“ přiznal Sedlák.

Potom však následovala série čtyř porážek, která divizního nováčka výrazně přiblížila sestupovým příčkám.

„Opustilo nás štěstí a bojovali jsme s úzkým kádrem. Kapitán a osobnost týmu Švrček dostal disciplinární trest a v mladém mužstvu už se nenašel další hráč, který by dokázal v kabině i na hřišti mužstvo řídit. V těchto zápasech jsme také brzy inkasovali a pro naše mužstvo je velice složité otáčet nepříznivý průběh,“ všiml si Marek Sedlák.

Největším problémem bystřického mužstva byla ofenziva. Nováček nastřílel jenom čtrnáct branek a na hřištích soupeřů dokonce jen pět, což je nejméně ze všech týmů.

„Na to aby hráči uměli dávat góly, musí umět něco navíc. To se do nich během šesti týdnů přípravy prostě nedostane. Když se podíváte na skladbu týmu, tak ho tvoří mladí kluci, kteří divizní zkušenost nemají. Pro ně je to obrovský skok. Pokud to někomu z klíčových hráčů jako jsou Švrček, Třasoň a Zapletal nešlo, tak to bylo výrazně na výkonu znát,“ podotkl bystřický kouč.

Během každé zimní přestávky dochází k určitým změnám v kádru. Bystřice musí hledat především ofenzivní hráče, kteří si dokážou účinně počínat v zakončení.

„S vedením klubu jsme byli domluveni na mém působení jen v podzimní části. V průběhu následujících dnů budeme jednat, jak to bude dál. Jednou z mých podmínek je právě doplnění kádru, protože bude velmi komplikované hrát o záchranu bez změn v sestavě. Vedení klubu musí říct, s jakým kádrem chce na jaře hrát,“ dodal Sedlák