,,Olomoucký tým je v tabulce na průběžné šesté příčce. Hanáci se snaží hrát rychlý basketbal, využívat mladé hráče a držet se svého systému. Jejich největšími oporami jsou křídla Jakub Kotala a Jakub Waclawek, kteří jsou skvělými střelci zpoza tříbodového oblouku,“ letmo představil sobotního olomouckého soupeře hlavní trenér Kroměříže Jan Hlobil.

,,Podzimní utkání v Olomouci jsme odehráli pouze v 6 lidech, přesto jsme dokázali s domácími držet krok. Hanákům ale máme co oplácet. V říjnu jsme s nimi prohráli 81:88,“ věří v povedenou odvetu Hlobil.

Také v neděli se bude na Hané hrát zajímavý souboj.

,,Celek Ostravské univerzity je aktuálně v tabulce na sedmém místě. Severomoravané těží především ze hry starších hráčů, kteří mají zkušenosti z 2. ligy, ale také z první ligy a Kooperativa NBL. Jejich největšími tahouny jsou 195 cm vysoký pivot 30letý Adam Urbánek a 208 cm vysoký další pivot už 40letý Josef Kresta,“ podělil se o informace o druhém víkendovém soupeři Jan Hlobil.

,,V obou utkáních bude naše taktika stejná, jako ve všech ostatních druholigových duelech. Budeme hrát rychlý basketbal založený na obranném doskoku a následném rychlém protiútoku. Zároveň budeme hrát agresivní obranu. V obou zápasech bude rozhodovat především obranný doskok, proměňování jednoduchých nájezdů, agresivita v obraně a rotace hráčů. Oba chceme samozřejmě vyhrát,“ plánuje kroměřížský kouč Hlobil.