Zúčastnilo se jí jednatřicet dívek a dokonce i jeden chlapec. „Šlo spíše o přátelské setkání, ve kterém se děvčata předvedla v sólových a v párových vystoupeních. Soutěžilo se v kategoriích juniorky a seniorky ve dvou disciplínách,“ vysvětlila ředitelka soutěže Alena Rafajová.

Do Hulína přijelo zkusit své štěstí i duo z Jablonce nad Nisou. „Vystupovat budeme se sestavou, se kterou jsme se zúčastnily i šampionátu v Klatovech a máme docela trému,“ svěřila se před závodem mažoretka z jabloneckého dua Hana Majorová.

Majorettes Show přilákala jednatřicet dívek, účastnil se i jeden chlape

Stejné pocity měla i její kolegyně Zuzana Jáklová. „Některé z přítomných kolegyň už známe, proto víme, že se tu sešla dost silná konkurence. Na choreografii jsme pracovaly celý rok. V Klatovech nám to nevyšlo, snad to vyjde tady,“ doufala Jáklová.
I když se v Hulíně sjela skvělá konkurence, nejlepší mažoretky přece jen nepřijely.

„Za dva týdny se uskuteční mistrovství Evropy ve Slovinsku, proto se naše špička věnuje přípravě na tento šampionát,“ objasnila důvod jejich nepřítomnosti ředitelka soutěže.
Příští rok bude podle ní ale soutěžní klání v Hulíně obohaceno například o účast malých pochodových a twirlingových skupin.