V 10. a 11. kola druhé ligy nejprve v sobotu prohráli s vedoucím týmem tabulky Uherským Brodem, potom si v neděli spravili chuť s Kroměříží. Další zápasy čekají basketbalisty Meziříčí až v novém roce. V sobotu 9. ledna hrají v Novém Jičíně a o den později přivítají stejného soupeře doma.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – UHERSKÝ BROD 68:82 (16:19, 32:35, 54:59)

S lídrem tabulky, který zatím jen jedinkrát prohrál, doplatili domácí basketbalisté na špatný úvod. Sice se drželi se soupeřem stále na dostřel, ale výkon nebyl úplně ideální. „Nemohli jsme se jaksi dostat do tempa, náš výkon byl ze začátku i potom v dalším průběhu takový ospalý a vlažný,“ posteskl si trenér Valašského Meziříčí Pavel Václavek.

Ještě po třech čtvrtinách vedli hosté jen o pět bodů, ale v poslední desetiminutovce se definitivně rozhodlo. Uherský Brod i díky důležitým trojkám odskočil na dostatečný náskok a vedení už udržel. „Byl to z naší strany takový zvláštní zápas. Celou dobu jsme se trápili a vždy jen dotahovali vedení soupeře. Když už jsme to pracně dotáhli, zase jsme našim i chybami ihned umožnili hostům zase zpátky odskočit,“ pojmenoval Václavek hlavní příčiny porážky.

Body Val. Meziříčí: Pešat 18, Pospíšil 13, Pavlík 10, Bezděk 8, Osvald 7, Ides 7, Večeřa 5. Trenér: P. Václavek.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – KROMĚŘÍŽ 98:59 (27:8, 54:29, 65:45)

Pravým opakem souboje s Brodem bylo nedění dopolední utkání s Kroměříží. Třetí tým tabulky na Valašsku narazil na koncentrovaný celek domácích, kteří chtěli dát zapomenout na předchozí ztrátu. Už první čtvrtinu vyhráli Valaši drtivým rozdílem 27:8 a od toho se odvíjel celý zbytek utkání. „Kluci přistoupili k zápasu pořádně nažhaveni. A na hřišti to bylo vidět,“ chválil své ovečky kouč Václavek.

Už v poločase vedli domácí basketbalisté o pětadvacet bodů a i když hosté trošku z náskoku ve třetí čtvrtině ukrojili, na nějaké zdramatizování nemohli ani pomýšlet. „Na chviličku jsme polevili, ale nebylo to nijak klíčové a zbytek zápasu jsme měli zcela pod kontrolou. Klukům se dařila střelba, dali jsme patnáct trojek,“ pokračoval trenér. Zápas byl střeleckou exhibicí Petra Pešata, který nasázel do koše soupeře třicet bodů.

Příjemným bonusem pro domácí byl dobrý výkon mladíků, kteří dostávají v dresu Valašského Meziříčí v letošní sezoně stále více příležitostí a dokáží jich využít. Například Martin Václavek, člen širšího reprezentačního výběru kadetů a synovec kouče Václavka, dal za deset minut poslední čtvrtiny hned dvanáct bodů a byl tak po Pešatovi druhým nejlepším střelcem týmu. „Mladíci se opět ukázali v dobrém světle a svoje minuty na hřišti využili. Jsme rádi, že jim to jde a že s nimi můžeme počítat do budoucna,“ liboval si kouč.

Body Val. Meziříčí: Pešat 30, M. Václavek 12, Šiko 10, Bezděk 10, Ides 10, Pospíšil 9, Osvald 8, Odehnal 4, Večeřa 3, Hamrus 2. Trenér: P. Václavek.