„Doma se jim závod nikdy nedaří. Poprvé závod na domácí půdě dokončily. Nemohou se soustředit jen na závod, protože mají spoustu starostí s organizací,“ vysvětlil Jaroslav Šašek.

V kategorii mužů zvítězil tým z Bolatic časem 17,20. Nejlepší regionální celek z Rychlova obsadil časem 18,53 devatenáctou příčku. Domácí závod nedokončili.

„Letos se jim nedaří. Došlo k výměně některých závodníků, a tak není tým ještě dostatečně sehraný,“ vysvětlil Šašek. Mezi ženami byly nejrychlejší závodnice z Kunovic (16,46).
O den později se konal předposlední závod extraligy v Babicích, kde pravčické družstvo žen dosáhlo časem 17,36 na první místo.
„Byl to pro naše družstvo historický úspěch. Poprvé v extralize děvčata vyhrála,“ liboval si Šašek.

V celkovém hodnocení jsou ženy Pravčic před posledním závodem na čtvrtém místě. O příčku za nimi je Loukov se ztrátou pouhého bodu. K poslednímu závodu extraligy v požárním útoku pojede pravčický tým do Uherců u Plzně. Mezi Pravčicemi a Loukovem půjde o hodně, protože finanční prémii získávají jen čtyři nejlepší družstva v konečné tabulce. Pravčickému celku chybí účast na prvních čtyřech závodech. Jinak by mladé družstvo, které má ještě všechno před sebou, mohlo pomýšlet už v letošní sezoně na medailové umístění.