Nová sněhová nadílka potěšila lyžaře ve Vsetíně. Tamní radnice nechala pro běžkaře prohrnout několik běžeckých stop.

,,Jedna z nich se nachází na části cyklostezky Bečva. Vede od splavu na Ohradě ve Vsetíně do Ústí u Vsetína. Další stopa je připravená na poli mezi cyklostezkou Bečva a hlavní cestou ve směru do Ústí u Vsetína,“ informuje vsetínský místostarosta Pavel Bartoň.

Ve Vsetíně jsou stopy prohrnuté skútrem. Při nedostatečném množství sněhu tam používají rolbu.

Další strojově upravená běžecká trasa je připravená na Valašsku mezi Popovem, Jestřábím a Bohuslavicemi nad Vláří.

,,Tato stopa je vhodná pro klidné rodinné běžkování,“ uvedl Václav Králík z Jestřabí. Ten v tomto úseku stopu také připravuje a upravuje.

Ve Vsetíně a okolí Popova však musí běžkaři sledovat aktuální stav počasí, neboť podmínky pro klasické lyžování se na Valašsku neustále mění.

Dobrá zpráva přišla také z Trojáku. V tamním Skiareálu v sobotu 23. ledna otevřeli lyžařskou a snowboardovou školu, dvě dětské sjezdovky a půjčovnu vybavení. Tyto sjezdovky jsou však hodné pro začátečníky a v provozu jsou pouze pro Yetty ski lyžařskou školu.

,,Pro veřejnost je vstup na sjezdovky po dobu vládních omezení pochopitelně zakázaný,“ upozorňuje metodik lyžování na Trojáku Pavla Šiblová.

,,Rodiče proto mají možnost využít klidného provozu na svahu a můžou tak nechat naučit svoje děti lyžovat, nebo jezdit na snowboardu,“ láká na Troják Šiblová.

Ta navíc doporučuje využít akci 4+1 zdarma se slevovou kartou Hostýnska.

Pavla Šiblová také přijímá přihlášky na telefonu 573 391 111, nebo na emailu skola@trojak.cz.