„Náš tým věděl, že má nůž na krku a to je situace, kdy hrajeme lépe. Ubojovat tento postup bylo těžké, o to větší radost máme,“ zářil po utkání Bašný.

Třebaže se národnímu týmu vůbec nevyvedl vstup do zápasu (0:3), v dalším průběhu trpělivou hrou manko smazal a již do přestávky získal uklidňující tříbrankové vedení.

I po změně stran Češky i díky výborné brakářce Mučkové a v útoku neudržitelné kanonýrce Jeřábkové postupně navyšovaly vedení. S údernou spojkou si Švýcarky nedokázaly poradit, nastřílela jim větší polovinu všech gólů Česka – hned 15!

„V prvním zápase zahrály výborně Hrbková s Kordovskou, dneska to držely zase jiné. Ale výkon Hanky Mučkové byl velmi důležitý, že v brance jsme měli více zásahů, než v sobotu, to velmi pomohlo,“ cítil kouč národního týmu.

„Všichni rádoby odborníci budou tvrdit, že tým Švýcarek je slabý, ale není to tak. Je to pro nás velmi důležitý postup! Řadím ho vysoko už proto, že jsme kvalifikaci neměli dobře rozehranou a navíc jsme hráli s pátou a šestou brankářkou,“ dodal Jan Bašný.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 22:28 (11:14)

Nejvíce branek: Kährová 5, Hessová 4, Freyová 4 – Jeřábková 15/5, Kovařová 4, Kordovská 3. Rozhodčí: Merzová, Kuttlerová (obě Něm.). Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/5. Vyloučení: 4:3. První zápas 27:27. Postupuje Česko.