Tým Bystřice tvořili: Matěj Bednář, Milan Hlaváč, Lukáš Nevřala, Dominik Černocký a Radek Černocký. Ze čtrnácti přihlášených týmů postupovalo do ligy jen šest nejlepších. Kvalifikace se hrála klasickým pavoukem na dvě porážky. Stačilo tedy vyhrát přímo dva zápasy po sobě, a to znamenalo přímý postup do ligy.

V 1. kole měla Bystřice volno. Pokud by porazila vítěze moravského souboje Brna proti Ostravě, respektive Slatiny proti Svinovu, měla by postup jistý.

Do finále se k Bystřici probojoval Svinov. V úvodní čtyřhře Bednář s Nevřalou stáhli dvou setové vedení Svinova, ale pátá sada jim opět utekla.

V první sérii dvojher vyhrál pouze Bednář, Dominik Černocký nevyužil několika setbolů s Przybylou a zápas nakonec prohrál 1:3. Hlaváč s Nevřalou vyšli i setově naprázdno. Druhou sérii ovládl opět soupeř, pouze Bednář vyhrál, a tím byl zápas prakticky rozhodnut. V posledním zápase připsal bodík Hlaváč výhrou 3:1 nad Martinem Javůrkem. Konečný stav 4:9, Body: Bednář 3, Hlaváč 1.

Po této prohře spadla Bystřice do „kol poražených“, kde byli poražení z prvního kola kvalifikace. Tady musela vyhrát oba ze svých možných zápasů. Nejdříve ji čekal Přerov. Začátek zápasu bystřickým hráčům zase utekl a Přerov vedl už 7:4. Bystřici se nakonec podařilo skore otočit a vyhrát 9:7. Body:Bednář 4, D. Černocký 3, Hlaváč 2.

V malém finále čekalo na Bystřici pražské El Niňo, jehož první tým hraje extraligu. Začátek zápasu Bystřici opět utekl. Prvních pět zápasů prohrála v koncovkách pátých setů a stav 0:5 byl kritický. Bystřici se přesto podařilo zápas zdramatizovat, když snížila na 4:6.

Potom však přidala už jen bod a konečný stav tedy byl 5:9 a postup do ligy tak zůstal už jen snem. Body: Bednář 2, D. Černocký 1, Hlaváč 1, R. Černocký 1.

„Kdybychom měli takové tréninkové podmínky a prostředí jako mají hráči třeba v Ostravě, či Praze v El-ninu, tak by ty zápasy vypadaly úplně jinak, možná by ti kluci chodili jen pro míčky. Ale byla to výborná zkušenost a hrábl jsem si na dno svých sil a propotil několik sad dresů. A prý pingpong není náročný sport,“ zhodnotil celou kvalifikaci Dominik Černocký.