Na 10. místech skončili Jakub Valerián a Lukáš Meca, oba nastoupili ve váze do 73 kg. Sportovní smůly si užil Jiří Rozsypal (do 66 kg), po výhře a následné prohře nepostoupil ze základní skupiny.

Mezinárodního turnaje v Polsku se účastnili kroměřížští dorostenci. Výborného výsledku zde třetím místem dosáhl Jakub Valerián (do 73 kg), pátá skončila Romana Chmelařová (do 48 kg), sedmý Jiří Rozsypal (- 66 kg), zápasy nevyšly Adamu Pospíšilovi.

Na Mikulášském turnaji dětí získal zlato Nesvadba, stříbro Švec, čtvrté místo vybojoval Buzáš.

Ke kvalifikaci na 1. ligu mužů ČR si oddíl BeF Home Blansko k hostování v Jablonci vybral Jiřího Rozsypala ml. (- 66 kg) a Petra Nováka ml. (- 81 kg) z oddílu judo TJ Slavia Kroměříž. Blansko skončilo v kvalifikaci na třetí příčce, což znamená, že se ligy 2009 neúčastní.

Neoficiálního regionálního turnaje začátečníků ve Zlíně se účastnilo dvacet mladých judistů z Kroměříže. Vrcholem pro nejmladší judisty se stalo mistrovství Moravy mláďat. Slavia Kroměříž se může pochlubit dvěma mistry Moravy, do 38 kg zvítězil Martin Skřebský a do 46, 5 kg Marek Nesvadba. Titul o vlásek unikl Dominiku Skřičkovi, v boji o bronz podlehl Michal Kucik (do 35 kg), boje protentokrát nevyšly Janu Podrázskému, Marku Burášovi a Aloisu Polišenskému.

(lk, cr)