„Rozhodl jsem se na minulé valné hromadě již post předsedy klubu dále neobhajovat. Důvodem je zejména mé pracovní vytížení. Neznamená to ale, že zavírám vrátka a otáčím se ke klubu zády. Pokud bude zájem a bude to v mých silách, pomoc neodmítnu. Nadále také zůstávám členem klubu,“ řekl dnes už bývalý předseda klubu Jan Vondrášek.

Klíčové rozhodnutí valné hromady klubu se bezesporu týkalo toho, zda přihlásit tým mužů opět do I. ligy. Po zralé úvaze se delegáti valné hromady rozhodli dobrovolně tuto soutěž opustit. Následně padlo rozhodnutí nepřihlašovat se ani do II. ligy, nýbrž až do III. ligy mužů, která je nejvyšší regionální soutěží.

„Podle mého názoru je toto rozhodnutí logické, odvážné a zodpovědné. Dva roky jsme žili krásný sen, dva roky SFK Kozel Počenice čeřil prvoligové vody a po dvě sezony se bez potíží zachránil a probojoval do play off. Všem hráčům, členům realizačního týmu, pořadatelům utkání i fanouškům za to patří velký dík,“ řekl Vondrášek.

Situace v mládežnických týmech se nakonec stala alfou a omegou rozhodování na valné hromadě. Dva roky v Počenicích minimálně jedno družstvo mládeže přihlašovali pouze pro to, že bylo podmínkou ČFbU k účasti v I. lize mít tři mládežnická družstva.

„Jestliže v sezoně 2009/2010 se jakžtakž družstva sestavit podařilo, v té minulé nám na turnaje jezdili junioři v pěti či šesti lidech a dorostence zachraňovali žáci. A jelikož personální výhled do další sezony není příznivý, nešlo rozhodnout jinak,“ zdůraznil bývalý předseda klubu.

Valná hromada posvětila i konec céčka mužů. Klub tedy kromě mládeže nasadí jen A a B tým mužů. V novém, tentokráte pouze tříčlenném vedení, jsou předseda Miroslav Michajlovič, hospodář Viktor Chrást a nově sekretář Jaroslav Kovařík.

„Byl jsem jedním z iniciátorů toho, že I. liga se stávajícím stavem mládeže a celkovou organizační strukturou oddílu je prostě něco, co už nedokážeme zvládnout. S velkými obtížemi se nám to dařilo dva roky. V rámci zachování samotné existence klubu to už nebylo pro novou sezonu reálné,“ přiznal nový předseda SFK Kozel Počenice Miroslav Michajlovič.

Počenice budou hrát nejvyšší regionální soutěž, tedy III. ligu a jak vidí nový předseda budoucnost počenického klubu?

„Nová sezona bude celkem zlomová. Uvidíme, jak k tomu hráči přistoupí. Pokud nám časem doroste mládež a podaří se nám znovu postoupit do I. ligy, tak budeme start v této soutěži zvažovat. Nemyslím si však, že budeme podobně strmě stoupat jako v minulých letech,“ poznamenal Michajlovič, který zatím neví, kdo povede mužstvo mužů na postu trenéra.

„Zatím probíhají jednání. Jedním z kandidátů jsem i já. Pro regionální soutěž však není nutné mít trenéra, ale především někoho, kdo stmelí partu,“ dodal nový předseda klubu.