SFK KOZEL POČENICE B – FbC OREL NIVNICE 11:1 (3:0, 6:1, 2:0)

Poslední mužstvo soutěže FbC Orel Nivnice nebylo pro tým Kozlů žádnou velkou překážkou. Domácí se sice poměrně dlouhou dobu nemohli dostat do správného tempa a v průběhu první třetiny dokonce pustili svého soupeře do dvou obrovských šancí. Ty však hráči ze Slovácka nevyužili, a tak to byli nakonec favorizovaní Počeničtí, kteří v 11. minutě zásluhou Vondráška otevřeli skore.

Vzápětí se k němu přidali i Křetínský a Hyánek, zápas tak nabral už po úvodní čtvrthodince předpokládaný směr. V prostřední části hry si pak domácí oddíl otevřel doslova střelnici a překonal hostujícího brankáře Výmolu celkem šestkrát. Naproti tomu hráči Orla využili z několika šancí pouze jedinou, a tak bylo o osudu utkání rozhodnuto už dávno před závěrečnou sirénou.

V úvodu závěrečného dějství navíc „načepoval“ Nivnickým „desítku“ Bláha a ve 40. minutě pak završil konečný účet utkání na 11:1 po samostatné akci junior Ryšavý.

Branky a nahrávky: 11. Vondrášek (Bláha), 12. Křetínský (P. Konečný), 15. Hyánek (Křetínský), 17. Zapletal (Bláha), 19. Zapletal (Štepita), 22. Vondrášek (Zapletal), 28. P. Konečný (Hyánek), 28. Bláha (Vondrášek), 29. Zapletal (Kozák), 31. Bláha (Zapletal), 40. Ryšavý. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0.

Počenice B: Chrást – Štepita, Kozák, Caletka, Šesták – Vondrášek, Bláha, Zapletal – P. Konečný, Hyánek, Křetínský – Ryšavý.

FBC SOKOL BOJKOVICE – SFK KOZEL POČENICE B 3:9 (0:2, 2:4, 1:3)

I ve druhém utkání se dalo očekávat snadné vítězství Počenic. Naplňovat tyto předpoklady se Kozlům dařilo od 9. minuty hry, kdy se po Konečného přihrávce trefil dalekonosnou střelou Křetínský. K němu se o necelých pět minut později přidal dokonce ve vlastním oslabení Zapletal, a po patnácti odehraných minutách tak svítil na světelném ukazateli stav 0:2.

Když pak v úvodu prostřední části hry přidal svou druhou branku Zapletal, zdálo se být o majiteli tří bodů jasno. Jenže Bojkovičtí se nevzdali, využili polevení pořádajícího oddílu, a dvěma přesnými střelami, které se podobaly jako vejce vejci, snížili na 2:3. Poté však Kozlové opět zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a brankami Vondráška, Křetínského a Caletky odskočili ještě do druhé sirény svému sokovi o čtyři góly.

I nástup do poslední patnáctiminutovky Počenickým vyšel a Caletkovo nahození znamenalo už sedmý zásah v síti brankáře Beníčka. Po chybě obránce Kozáka se sice v 36. minutě podařilo Sokolům potřetí překonat Chrásta v počenické svatyni, ovšem střely Ryšavého a Zapletala stanovily konečný výsledek zápasu na zasloužených 3:9.

Branky a nahrávky: 9. Křetínský (P. Konečný), 14. Zapletal (Hyánek), 19. Zapletal (L. Uhrinovský), 28. Vondrášek (Zapletal), 30. Křetínský (P. Konečný), 30. Caletka (Zapletal), 33. Caletka, 40. Ryšavý (L. Uhrinovský), 43. Zapletal (L. Uhrinovský). Vyloučení: 0:2. Bez využití. V oslabení: 0:1.

Počenice B: Chrást – Štepita, Kozák, Caletka, Šesták – Vondrášek, L. Uhrinovský, Zapletal – P. Konečný, Hyánek, Křetínský – Ryšavý. (lk)