SFK KOZEL POČENICE – TJ VHS ZNOJMO 4:7 (0:3, 2:0, 2:4)

První třetina nenabídla nijak hezký florbal. Domácí, kterým se první dějství vůbec nepovedlo, dokázali odolávat do 5. minuty. Potom během sedmi minut třikrát inkasovali.

„To co jsme předvedli v úvodních čtyřech zápasech sezony, bylo nadstandardní. Před dalšími dvěma duely jsem měl určité obavy, které se bohužel naplnily,“ řekl trenér Počenic Tomáš Olšina.

Diváci mohli svým hráčům zatleskat až po brance Císaře ve 27. minutě, který zužitkoval přihrávku od Houšťě. O čtyři minuty později unikl po křídle Lazor a podruhé překonal brankáře Znojma. Do konce druhé části si domácí vytvořili řadu nadějných šancí, které však pochytal brankář Znojma.

„Kluci se ve druhé třetině probudili. Byli aktivnější a brzy jsme dali gól. Potom jsme snížili na rozdíl jediného gólu, a pokud bychom využili některou z vyložených šancí, mohli jsme se dostat i do vedení. Pokud však nedáme gól ani do prázdné branky, tak je to problém,“ zdůraznil Olšina.

Třetí třetinu začali špatně. Ve 43. minutě dvakrát inkasovali během pouhých sedmi vteřin. Počenice snížily v přesilovce, když se přesně trefil Houšť. Znojmo se však znovu dokázalo dvakrát prosadit. Tentokrát hostům na dva góly stačilo třináct vteřin. Poslední branku domácích vstřelil v 56. minutě Císař.

„V úvodu sezony nám padalo téměř všechno a teď se to otočilo. Znojmo dalo slepené a do značné míry hodně šťastné branky,“ dodal trenér Počenic.

Branky a asistence: 27. Císař (Houšť), 32. Lazor (Svoboda), 48. Houšť (Zavadil), 56. Císař (Houšť).

Počenice: Michajlovič – Zimek, Svoboda, Fiala, Pátík – Šindelka, Císař, Ryšavý, Houšť, Hyánek, Kovařík, Lazor, Kalus, Zavadil.

SFK KOZEL POČENICE – HIPPOS ŽĎÁR N/S. 3:11 (1:2, 1:3, 1:6)

Do druhého utkání vstoupili domácí o poznání lépe. Už v 5. minutě je poslal do vedení Uhrinovský. Vedení vydrželo Počenicícm však jen tři minuty. Hosté skóre v přesilovce ve 12. minutě otočili.

„Začátek byl z naší strany celkem slušný a se soupeřem jsme dokázali držet krok do poloviny první třetiny. Potom jsme totálně herně i fyzicky odpadli,“ přiznal trenér Tomáš Olšina.

Ve druhé třetině začala gólová přestřelka, když během čtyř minut padly čtyři branky. Nejdříve hosté zvýšili na 3:1, potom se v dresu domácích trefil Uhrinovský, ale další dvě snadno inkasované branky srazily domácí tým do kolen.

Hráčům Počenic v poslední třetině zjevně docházely síly, čehož hosté využili a šestkrát skórovali.

„Po dvou třetinách se dalo s výsledkem ještě něco udělat. Bohužel jsme ale už od konce první třetiny tahali za kratší provaz. Byli jsme jednoznačně horší. Hosté nás přehrávali ve všech směrech. Někteří z hráčů odešli úplně psychicky. Zklamání z průběhu bylo až příliš viditelné,“ dodal kouč Počenic.

Branky a asistence: 5. Uhrinovský (Zavadil), 32. Uhrinovský (Zavadil), 47. Fiala (Houšť).

Počenice: Michajlovič – Zimek, Svoboda, Fiala, Pátík – Uhrinovský, Šindelka, Ryšavý, Houšť, Hyánek, Kovařík, Lazor, Kalus, Zavadil.