Hanslián se prezentoval v tradičním červencovém triatlonovém podniku v Hulíně a okolí, který se konal na trati složené z 500 metrů plavání, 30 kilometrů cyklistiky a 6 kilometrů běhu, výsledného času 1:19:45. Druhé místo vybojoval domácí Petr Veselský (1:20:58), třetí pozici získal Marek Beňa (Zapro Team, 1:22:48).

,,V domácím závodu jsem chtěl skončit do pátého místa,“ plánoval nejúspěšnější regionální triatlonista v sobotu na Hané Petr Veselský.

Reprezentant Aspotu Hulín si výbornou výchozí pozici vytvořil už při plavání. ,,Po povedeném začátku jsem však na kole na Hansliána ztratil necelé čtyři minuty. Závěrečný běh už jsem si ale užíval a bezpečně jsem si pohlídal zisk stříbrné příčky,“ potěšilo 25letého Veselského.

Z regionálních triatlonistů se do první desítky výsledkové listiny ještě vešli čtvrtý v pořadí Radim Barták (1:23:10) a Marek Krejčíř (oba Kolovna KM-BT Morkovice, 1:25:59), který skončil devátý.

Mezi ženami Tereza Tůmová vyhrála v čase 1:27:04. Stříbrná Martina Novotná (TÜV SÜD Rusava Bike Team) byla v cíli o jednatřicet sekund pomalejší. Třetí příčku obsadila Silvie Pavlíčková (Aspot Hulín, 1:28:28).

,,Hulmen patří k mým oblíbeným závodům. Líbí se mi jeho tratě i zázemí na koupališti v Hulíně. Navíc se mi v něm v posledních letech daří,“ vysvětlovala svoji účast v oblíbeném červencovém triatlonovém podniku na Hané nejlepší žena ze Zlínského kraje v závodu třicetiletá Martina Novotná.

Ta ovšem po plavání neměla přehled, na jaké pozici se po první disciplíně nachází.

,,Poté se mi na trati cyklistiky s dvěma menšími kopci i v běhu dařilo. Nicméně na kole, ve druhém depu a v běhu jsem přece jenom na Terezu Tůmovou několik sekund ztratila. Proto jsem se v cíli musela smířit se ziskem druhého místa,“ konstatovala triatlonistka z Brusného v rusavských barvách Novotná.