To, že popularita tohoto MČR rok od roku roste, se projevilo ve velkém počtu startujících závodníků, letos jich bylo téměř 160, a to z padesáti oddílů a klubů České republiky, Polska, Slovenska, Rakouska, Maďarska, Slovinska, Německa, Chorvatska, Irska, Srbska a Kuby.

Oddíl judo TJ Slavie Kroměříž reprezentoval v mužské věkové kategorii 30 až 34let Petr Gába, který v hmotnostní kategorii do 73kg získal pro kroměřížský oddíl zlatou medaili a tím zároveň titul Mistr ČR pro rok 2011. Tento úspěch zajistil Petru Gábovi účast na listopadovém mistrovství Evropy v Rakousku.

Za obrovské mezinárodní účasti se v Brně konalo dvoudenní Grand Prix v judu, kde se získat medaile pokusilo i několik kroměřížských závodníků. V mladším žactvu triumfálně zvítězil v kategorii nad 60 kg Marek Nesvadba, ve starších žákyních do 40 kg Zuzana Červinková.

V žactvu získala čtvrté místo Eliška Buzášová, Martin Skřebský skončil sedmý. Boje nevyšly Daliboru Švecovi v dorostencích a Jiřímu Rozsypalovi v mužích.

Petr Gába předvede své umění s ostatními oddílovými kolegy v kroměřížské hale TJ na 9. ročníku Interligy čtyř evropských měst 1. října. Soutěž družstev mužů začíná v 15.30 hodin. Nejdříve se představí kroměřížská mládež. Vlastní boje začnou od 16 hodin. Interligy se zúčastní judisté z Belgie, Francie, Švýcarska a samozřejmě také reprezentanti Slavie Kroměříž.

(lk, cr)