Vítězstvím ve Vsetíně si titul zajistila posádka Pavel Valoušek – Zdeňek Hrůza s vozem Škoda Fabia WRC.

Otrokovický pilot sice až do páté rychlostní zkoušky okupoval až druhou příčku za plzeňským Václavem Pechem, na šesté se však již dostal do čela a vedoucí postavení si pohlídal až do cíle soutěže. První místo v soutěži mu tak zajistilo vysněný titul. „ Celá soutěž byla perfektně zorganizovaná,“ chválil pořadatele letošní šampión. „ Tratě byly opravdu velmi náročné, i když se letos jelo netradičně za velmi pěkného počasí. Auto nám fungovalo skvěle a titul ve sprintech bereme jako náhradu za ne příliš vydařenou sezónu ve velkém mistráku, kde se nám titul bohužel obhájit nepodařilo. Obrovský dík patří celému týmu, který připravoval vůz, ale hlavně panu Varmužovi, který nás po celou sezónu podporoval,“ poděkoval šampion všem, kteří k jeho úspěchu přispěli.Zároveň dodal, že již pilně jednají o sezóně nadcházející, kde by se rádi představili opět ve velkém mistrovství s vozem Peugeot 207 S2000. „Vše je však ještě otevřené,“ pravil Valoušek Druhé místo v soutěži obsadil plzeňský Václav Pech s vozem Mini Jonh Cooper S 2000 1.6 Turbo, který však do pořadí šampionátu nemohl promluvit, neboť jel mimo jeho hodnocení . Třetí, respektive druhé místo v cíli si ze Vsetína odváží Roman Odložilík , který v podstatě jako jediný mohl Valouškovi titul vyfouknout. Ve Vsetíně odstartoval netradičně s vozem Subaru Impreza WRC. Díky umístění až za Valouškem se mu však titul bohužel získat nepodařilo a spokojit se tak musel až se druhým místem. „ Jsme hodně zklamaní, neboť pro zisk titulu jsme udělali maximum. Rally je ovšem také o štěstí a to se tentokrát otočilo na stranu Pavla Valouška. Rozhodujícím byl jistě již sprint v Pačejově, kde jsme museli odstoupit,“ viděl jeden z důvodů konečné ztráty na titul Kroměřížský jezdec Odložilík.

Čtvrté místo v cíli patřilo Zádveřickému pilotu Antonínu Tlusťákovi, který využil nabídky na svezení ve voze WRC. Na start se tedy postavil s loňským vítězným vozem slováka Melichárka Mitsubishi Lancer WRC, ovšem do bodování šampionátu podobně jako Pech, nebo polák Grzyb nemohl promluvit.„ S výsledkem jsme maximálně spokojeni. Start na této soutěži jsme brali především jako přípravu na závěrečný podnik mistrovství Evropy ve Švýcarsku a s vozem WRC si jej opravdu užívali,“ pravil na cílové rampě Tlusťák. Šesté místo v celkovém pořadí za polákem Grzybem patřilo zlínské posádce Jaromír Tarabus – Igor Norek s vozem Fiat Grande Punto S 2000. „ I když to mohlo být ještě lepší , jsme nakonec spokojeni. Konečně se nám podařilo dorazit do cíle s neporušeným vozem a ve zdraví, navíc na pěkném třetím místě v hodnocení mistrovství. Se sezónou celkově však příliš spokojeni nejsme a s největší pravděpodobností to byl poslední start vozu Fiat Grande Punto na našem území,“ nastínil plán na příští sezónu Tarabus. Ten by se v příštím roce rád účastnil opět dvoudenních podniků v rámci mezinárodního mistrovství ČR v rally. S jakým vozem jej budeme příští rok vídat, však prozatím pilot netuší. „ Rádi bychom však opět usedli do některého z vozů Super 2000,“ přeje si pilot, jenž v celkovém hodnocení šampionátu obsadil pátou příčku.

Nadmíru spokojený byl na cílové rampě domácí pilot Miroslav Jakeš se zkušeným spolujezdcem Petrem Grossem, která v rámci domácího šampionátu skončila na čtvrtém místě, což jí však stačilo k zisku bronzové medaile v rámci celého šampionátu. „ Jsme šťastní, že jsme v cíli. Na posledních dvou zkouškách nám totiž přestalo auto téměř jet,“ oddechl si Jakeš, který se zároveň může radovat ze zisku titulu ve skupině N.

Vsetínskou soutěž dokončilo 72 posádek ze 114 na startu.

Výsledky Partr Rally Vsetín 2011
1. Valoušek – Hrůza Škoda Fabia WRC 42.63.6
2. Pech – Uhel Mini John Cooper S 2000 + 06.4
3. Odložilík – Tureček Subaru Impreza WRC + 08.8
4. Tlusťák – Tomeček Mitsubishi Lancer WRC + 15.6
5. Grzyb – Dachowski Peugeot 207 S 2000 + 23.8
6. Tarabus – Norek Fiat Grande Punto S 2000 + 46.9
7. Jakeš – Gross Mitsubishi Lancer evo IX + 01.02.3
8. Sýkora – Škardová Mitsubishi Lancer evo IX + 01.38.7
9. Bujáček – Omelka Mitsubishi Lancer evo IX + 01.43.2
10. Cvrček – Šálek Škoda Octavia WRC + 02.03.7

Konečné hodnocení MČR ve Sprintrally 2011
1. Valoušek Pavel 144 bodů
2. Odložilík Roman 129 bodů
3. Jakeš Miroslav 121 bodů
4. Sýkora Jan 111 bodů
5. Tarabus Jaromír 86 bodů
6. Dohnal Jan 78 bodů
7. Cvrček Věroslav 69 bodů
8. Tomaštík Jaromír 61bodů
9. Bujáček Martin 56 bodů
10. Jelínek Jan 47 bodů

Jiří Hejtmánek