SOKOL PODOLÍ U BRNA – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 11:106 a 22:108

Nadšeně bojující družstvo Slavie předvedlo basketbalově hodnotný a bojovný výkon. Potěšitelná pro vítězné družstvo je skutečnost, že v průběhu utkání od trenérů družstva dostalo příležitost si zahrát všech dvacet hráčů.

Jen v úvodu prvního utkání kladl soupeř odpor, ale v dalších částech již nestačil bránit a vyrovnat se s úspěšně zakončovanými rychlými protiútoky. Od počátku prvního utkání byla vidět snaha o rychlost a jednoduchost v pohledných kombinacích po ose P. Křumal, J. Talafant a O. Žák, ve druhé pětce pak po ose D. Loučka, V. Kořínek a K. Kučera. Domácím nešla upřít snaha, ale útoky hostů se jim nedařilo zastavit.

Celoplošná útočná hra hostujícího družstva slavila úspěch již v poločasech obou utkání, kdy na ukazateli bylo 6:46 a ve druhém utkání 7:50. Po celou dobu rychlá kombinační hra, četná a úspěšná střelba dovedla družstvo Slavie v obou utkáních k vysokému vítězství.

Nejvíce bodů v obou utkáních zaznamenali: V. Kořínek 51, O. Žák 32, D. Loučka 31, J. Talafant 18, P. Švábik a K. Kučera 12, F. Zavadil 10, M. Škrabala, M. Hasala a M. Žák 6 bodů.

Nejužitečnějším hráčem byl P. Křumal, který vůlí a bojovností úspěšně získával míče pod oběma koši, zakládal útoky a ještě zaznamenal 28 bodů.

(lk, jd)