„Orlíci“ se do tohoto závěrečného mistrovského turnaje kvalifikovali poté, co se stali přeborníky oblasti střední Morava, když za sebou nechali týmy Zlína, Přerova, Prostějova, Šumperku, Bruntálu a Olomouce. Celou oblastní sezonou přitom prošli pouze s jedinou prohrou.

Na písecký turnaj cestovali „orlíci“ s odhodláním vylepšit svou bilanci z loňského nevydařeného startu na stejném turnaji v Lovosicích, kde se jim nepodařilo zvítězit ani v jediném utkání. Letošního turnaje se zúčastnila družstva Písku, Plzně, Kyjova, Snakes Ostrava, NH Ostrava, Jindřichova Hradce, Brandýsa nad Labem, Pardubic, Prahy, Ústí nad Labem a Litoměřic. „Orlíci“ obsadili v konkurenci těchto dvanácti týmů pěkné 6. místo. Přitom možnost bojovat o výsledné 1. až 4. místo jim vzala nešťastná prohra s Plzní o jediný bod, když v celém utkání vedli. Všechny týmy na turnaji předváděly skvělé výkony, a tak je konečné umístění velkým úspěchem i odměnou klukům za jejich celoroční snažení a jistě i motivací pro další tréninkové snažení. Celkové vítězství obhájilo z loňska družstvo Pardubic, které převyšovalo jednoznačně všechny zúčastněné.

SLAVIA MBA KROMĚŘÍŽ – SLAVOJ LITOMĚŘICE 65:48

První zápas v základní skupině sehráli „orlíci“ v nejistotě a obavě z neúspěchu, neboť druhý soupeř ve skupině (Snakes Ostrava) vzhledem ke svému renomé předem příliš šancí na úspěch nedával, a tím by prohra v tomto utkání odsoudila orlíky do bojů o 9. – 12. místo.

V úvodu utkání si soupeř vytvořil díky nervozitě orlíků mírný bodový odstup a tlak, ze kterého se slávisté postupně zvýšeným úsilím vymanili a do poločasu se ujali vedení. Soustředěnou hrou v útoku i obraně se podařilo utkání dovést do vítězného konce, což posílilo orlíkům sebevědomí do dalších bojů.

SLAVIA MBA KROMĚŘÍŽ – SNAKES OSTRAVA 64:51

V utkání s obávaným favorizovaným soupeřem orlíci více než překvapili. V první půli drželi nekompromisně utkání pod kontrolou a postupně odskočili až na dvacetibodový náskok. Loňský finalista zjevně nebyl v nejlepší pohodě, přesto ve druhé půli ještě potrápil mírně nesoustředěné a lehce vyčerpané orlíky, kteří se najednou přestali na hřišti vidět a nedokázali dlouhé minuty vstřelit koš. I přesto dokázali udržet vedení a postoupili tak ze základní skupiny z prvního místa do čtvrtfinálových bo­jů.

SLAVIA MBA KROMĚŘÍŽ – TYGŘI PLZEŇ 50:51

Utkání, které rozhodlo o postupu mezi čtyři nejlepší, bylo pro „orlíky“ hořkou pilulkou. Celý zápas byl ve znamení vyrovnaného souboje, o čemž svědčí i stejný počet bodů na obou stranách ve druhé i třetí čtvrtině. Orlíci si udržovali pětibodový náskok, který si vytvořili v počátku utkání, avšak v závěru poslední čtvrtiny se podařilo soupeři vyrovnat skóre a z konce zápasu se tak stalo drama. Bohužel se smutným koncem pro orlíky. Ještě 40 sekund před koncem utkání vedli orlíci o tři body, vše se však naneštěstí díky několika chybám otočilo.

SLAVIA MBA KROMĚŘÍŽ – SLAVOJ LITOMĚŘICE 63:56

Ve skupině o 5. až 8. místo se podruhé orlíci utkali s Litoměřicemi a byl to opět po všech stránkách vyrovnaný souboj. Zpočátku měl soupeř převahu, kterou však „orlíci“ dokázali do poločasu smazat a dostat se do vedení. Ve druhé půli soupeř opět srovnal skóre a získal vedení na svou stranu. V závěru orlíci posbírali poslední síly a šňůrou osmi bodů dovedli utkání do vítězného konce.

SLAVIA MBA KROMĚŘÍŽ – JINDŘICHŮV HRADEC 58:81

V posledním utkání o 5. místo se orlíci střetli s vysoce favorizovaným družstvem. Kluci se však nezalekli a dali do zápasu vše, co v nich ještě zbylo. Zpočátku drželi vyrovnané skóre, avšak do poločasu již prohrávali o jedenáct bodů. Po poločase se sice dokázali soupeři přiblížit na rozdíl osmi bodů, v závěru však nestačily orlíkům síly a soupeř rozhodl o výsledku utkání.

Body Slavie na turnaji: Hlobil 24, Švagera 3, Nábělek 19, Butula 3, Bartoš 18, Vašíček 2, Otýpka 32, Skácel 7, Petrák 26, Koukal 55, Kořínek 53, Ženčák 15, Vybíral 25, Posolda 10.