Deník už uplynulý pátek informoval o pozdních letenkách a premiérových účastech atletů z Uherského Hradiště Petra Meindlschmida a Tomáše Habarty.

„Velmi nás tato radostná zpráva od Světové atletiky potěšila. Petr Meindlschmid i Tomáš Habarta v letošní sezóně podávají neskutečné výkony,“ zářil Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu.

Účast na této významné celosvětové akci si již dříve vybojovalo kvarteto dalších rodáků ze Zlínského kraje.

Ze Slovácka pochází také František Smetana, jenž bude Českou republiku reprezentovat ve sportovní střelbě. V listopadu 27letý Smetana hájící barvy ASC Dukla Plzeň se na olympijských hrách představí poprvé.

Posledním mužským zástupcem je kroměřížský rodák David Klammert. 30letý judista a někdejší mistr Evropy do 23 let se na olympiádu vydá podruhé, v Tokiu skončil sedmnáctý.

Do Paříže zamíří také Hana Matelová. 34letá stolní tenistka a rodačka ze Zlína startovala na olympiádě dvakrát. V Riu skončila po prvním zápase, v Tokiu po druhém kole.

Premiéru si naopak odbyde tenistka Linda Nosková. Rodačka z Velké Lhoty u Bystřičky na Vsetínsku letos mimo jiné prošla do čtvrtfinále Australian Open. V žebříčku dvouhry jí patří 26. místo.

Na olympiádě například nebude chybět ani zlínský plavec Martin Knedla. 18letý juniorský mistr světa se narodil v Ostravě.

Kdy půjdou do akce? 

Tomáš Habarta (atletika, 3 000 metrů překážek) 5.8., 19:04
David Klammert (judo, střední váha do 90 kg) 31.7., 10:00
Hana Matelová (stolní tenis). 27.7., 10:00
Petr Meindlschmid (atletika, skok do dálky) 4.8., 11:00
Linda Nosková (tenis) 27.7., 12:00
František Smetana (10 m vzduchová puška) 28.7., 11:15

Časy jsou pouze orientační.