„Dlouhodobě se nám práce Petera Dávida líbí. Je to obrovský házenkářský nadšenec a typologicky se k nám dokonale hodí. Jeho zápal a energie posunou mančaft zase o kousek dál,“ věří manažer zuberského klubu Michal Balhárek. 

Bývalý kouč slovenské mužské reprezentace Dávid naposledy působil v Michalovcích. U slovenského ženského šampiona skončil v loňském listopadu po prvním prohraném ligovém zápase.

„Známe jeho práci a využili jsme možnosti, že po ukončení předchozího angažmá má velkou chuť do práce. Slibujeme si od něj další posun v rozvoji hráčů, ale i posun ve fungování celého klubu,“ řekl k příchodu nového trenéra Balhárek.

Obrovsky úspěšnou éru zažil Dávid v Mostu, kde od roku 2015 získal v ženské lize čtyři české tituly, jeden interligový a tři pohárová prvenství. V sezoně 2017/2018 se s Mostem probojoval do skupinové fáze Poháru EHF. Od roku 2008 působil v bundesligovém TV Grosswallstadt, kdy z postu asistenta postupně přešel na pozici hlavního trenéra.

S valašským klubem podepsal Peter Dávid dvouletý kontrakt.

„Jednání bylo velmi korektní a profesionální. Peter má velké zkušenosti a ví, co potřebuje k práci. Takže poměrně rychle došlo k dohodě,“ popsal vzájemné jednání Balhárek, který s vedením klubu jiné varianty na postu hlavního kouče ani neřešil.

„Poté, co jsme se zpočátku trošku oťukávali a zjišťovali, zda naše spolupráce může mít reálné základy, jsme vše vsadili na jednu kartu. Soustředili jsme se pouze na tuto variantu,“ přiznal manažer klubu.

Brzy 55letý slovenský expert bude na lavičce Zubří působit zatím bez asistentů.

„Z našich rozhovorů vyplynulo, že Peter bude svou práci opírat především o spolupráci s kondičním trenérem. S asistentem nepočítáme, věříme, že trenérovou oporou budou i naši starší hráči,“ dodal na závěr Balhárek.

DAVID JANOŠEK