„Čtvrté místo je také dobré, ale chtěli jsme bronz, proto jsem zklamán," přiznal Odložilík.

„Banální chyba rozhodla. Vzhledem k průběhu bylo zcela reálné skončit na Barumce v první pětce, proto je výsledek pro mě obrovským zklamáním," nebral si servítky 45letý závodník.

Právě Pindula se mu v posledních letech stává osudnou. Loni zde odstoupil v předposlední rychlostní zkoušce z pátého místa. „Už je to ode mne trapné. Dokud se Pindula na Barumce nevymění, asi už ji nikdy nedojedu," poznamenal trpce.

Okolí Odložilíka i přes rychlý sobotní konec přesvědčilo, aby mimo pořadí absolvoval nedělní druhou etapu, za což si vysoutěžil 15 bodů. „Ale ty už nic neřešily, mistrák byl od prvního do pátého místa prakticky rozhodnut. Jel jsem kvůli sponzorům a známým. V neděli jsme už ale jeli nic moc, spíše jsme zkoušeli nové věci," upřesnil a je připraven svézt se na začátku října v Klatovech. „Když jsem už jel celý šampionát, budu i tam," slíbil.

Jestli se kroměřížský soutěžák ukáže i v příští sezoně, je nejisté. Už před Barumkou přiznal, že je možná poslední, stejně jako jeho závodní kariéra.

„Vše ukáže konec roku. Pokud se najde někdo, kdo bude mít zájem o pronájem mého vozu na celý rok, dám tomu přednost a budu se starat o tento tým. Pokud ne, budu se rozhodovat, zda o rok sezonu prodloužím. Ještě ale nedokážu říci definitivní ano, či ne," pokrčil rameny Roman Odložilík .