Počasí však organizátorům moc nepřálo a ještě před začátkem soutěže museli řešit a na poslední chvíli zkracovat šotolinový úsek jedné z rychlostních zkoušek. Startovní listina však čítala 115 posádek a diváci se měli opravdu na co těšit. Zřejmě nejvíce očekávanou událostí byl první start vozu Mitsubishi Lancer WRC na území naší republiky se slovensko-českou posádkou Jaroslav Melichárek – Richard Lasevič, nebo i téměř po roce v rally znovu startující okruhový specialista

Tomáš Enge, který se objevil se svým Mitsubishi v barvách společnosti Admiral, hlavního sponzora soutěže. Tato společnost, sídlící v Komořanech u Rousínova, poskytla stejně tak jako loni celé soutěži zázemí v podobě startovní i cílové rampy či servisní zóny.

Bohužel ze 125 přihlášených posádek odřekl mj. z finančních důvodů svou účast také kroměřížský Jan Štěpánek, který měl se svou Octávií WRC patřit k nejvážnějším adeptům na stupně vítězů.

Vlastní 247 km dlouhá soutěž byla rozdělena do tří sekcí, z nichž se každá skládala ze tří měřených úseků o celkové délce 92 km a obsahovala jak asfaltové, tak i z části šotolinové úseky k nelibosti některých účastníků.

Již první krátký test „na rozehřátí“ u Komořan se stal kořistí loňského vítěze Romana Odložilíka startujícího v rallysprintech s Xsarou WRC. Za ním následovali další soutěžící s vozy WRC v pořadí Melichárek, Drotár a Pantálek. Následující dva testy už ale přinesly změnu pořadí a na první místo se propracoval Roman Kresta následován Odložilíkem a Melichárkem.

V Račicích sice ještě vyhrál Odložilík, ale v té době se už projevovaly u jeho vozu problémy s alternátorem, kvůli kterým odstartoval do druhé sekce s desetivteřinovou penalizací. Přesto i v této sekci bojoval o průběžné vedení v soutěži s Krestou a na třetí místo se rychlou jízdou propracoval Polák Grzyb s Fábií S2000. V této sekci se také na skvělé 5. místo probojoval Tomáš Enge, který za sebou nechal i daleko zkušenější soutěžáky.

Třetí závěrečná sekce nakonec přinesla nečekané rozuzlení v boji o nejvyšší příčky. Po 8. RZ předčasně odstoupil kvůli problémům s elektronikou Odložilík a boj o další příčky na stupních vítězů rozhodla jezdecká chyba Melichárka, který svoje Mitsubishi poslal do kukuřičného pole a přestože tuto eRZetu dojel, následně ze soutěže odstoupil.

Z vítězství se tak radovala posádka Roman Kresta – Tomáš Kašpárek, která tak udělala důležitý krok za vítězstvím v domácím rallysprintovém šampionátu, který pokračuje předposledním podnikem 9. října ve Šternberku tradičním AZ pneu Rally Jeseníky.

Z kroměřížských posádek se nejvíce dařilo dvojici Petr Zedník – Milan Pražák, která svou Ford Fiestu S1600 přivezla do cíle celkově na 14. místě a ve třídě A6 jim patřilo 4. místo. Naopak posádka Jiří Hanák – Petr Novák odstoupila v 6.RZ z celkově dvanáctého místa.

Jan Pořízek