Na stejném místě bude i cíl. Trať, která má převýšení 950 metrů, povede střídavě po lesních, polních a částečně i zpevněných cestách směrem na Pacetluky, Karlovice, Líšnou, Dobrotice, Holešov a Tučapy.

Pořadatelé vypsali čtyři mužské, dvě ženské a dvě juniorské kategorie. Zazávodit si můžou také tandemy. Vypsány jsou rovněž speciální kategorie, a to pro bikery nad 100 kg, soutěž tříčlenných týmů a soutěž o nejlepšího reprezentanta Prusinovic.

Rohálovská padesátka 2014 je navíc společně s únorovým silničním běžeckým závodem Rohálovská desítka součástí Rohálovského duatlonu 2014. Pořadatelé nezapomněli ani na mládež. Dětské kategorie startují na zkrácených tratích v 9.30 hodin. Očekává se účast 700 vyznavačů horských kol a také zhruba 200 bikerů v dětských kategoriích.

,,Hlavním favoritem mezi muži bude hranický jezdec Karel Hartl, který od listopadu na kole v trénincích a úvodních letošních závodech najezdil už 13 000 kilometrů. Bohužel obhájce loňského prvenství Pavel Žák z Morkovic si na začátku dubna při cyklomaratonu Pálava zlomil klíční kost. Mezi ženami je největší aspirantkou na prvenství zlínská Jana Bednaříková," tipuje jeden z pořadatelů Martin Koplík.

Podnik v Prusinovicích je atraktivní i pro diváky. Na trati je totiž spousta krátkých a prudkých stoupání, kde pro bikery není mnoho míst na odpočinek.

,,Nejobávanější je stoupání na šestatřicátém kilometru zakončené vrchařskou prémií. Atraktivní ovšem bude i rychlostní prémie na šestém kilometru, lesní single traily, dva brody v Líšné a Holešově nebo vesanská rokle na devětadvacátém kilometru. Kdo tento úsek zdolá v pedálech, bude odměněn jedním z partnerů závodu," vybral další zajímavá místa Koplík, jenž společně se svým týmem připravil ještě bohatý doprovodný program.

Vítězství v Rohálovské padesátce v roce 2013 mezi muži vybojoval časem 1:51,27 Pavel Žák (Bike Triatlon Morkovice). V ženách byla nejrychlejší časem 2:19,38 Jana Bednaříková (Amenity Extrem Sport Team). ⋌(hot)