,,V závodu jsem si dobře rozložil síly a na trati mě nepotkala žádné větší krize,“ pochvaloval si Radomír Šíbl.

Triatlonista z Fryštáku byl po plavání čtyřiadvacátý. Na kole ovšem zajel druhý nejrychlejší čas a v závěrečném běhu zaběhl nejlepší čas.

,,Závod byl zajímavý až do konce. Vždyť Pavla Žáka jsem porazil pouze o dvě sekundy,“ radoval se z cenného úspěchu Šíbl.

,,Radek je velmi kvalitním běžcem. Překvapil mě však i na kole. Na něm se v porovnání s loňským rokem na trati Holešovmana zlepšil o půldruhé minuty,“ upozornil na klíčové momenty stříbrný Pavel Žák.

Z regionálních borců bral ještě Radim Barták (Kolovna KM-BT Morkovice, 1:39:44) osmé místo, Vojtěch Neradil (Aapot Hulín, 1:39:51) skončil devátý a Martin Hečko ze Zlína (Valachbajk Team, 1:42:08) desátý.

Závod žen ovládla Martina Novotná (TÜV SÜD Rusava Bike Team, 1:48:28). Stříbrná byla Silvie Pavlíčková z Aspotu Hulín (1:52:21). Třetí pozici vybojovala v čase 2:04.57 Renata Michálková ze Slovanu Luhačovice. Simona Večerková (Cyklo Team Kolárny, 2:09:06) doběhla čtvrtá a Veronika Brázdová z Kroměříže (Sýkora Running, 2:09:43) získala pátou příčku.

Také nejlepší ženu Martin Novotnou zastihl letošní Holešovman v dobrém rozpoložení. Triatlonistka z rusavského bikerového týmu byla stejně jako loni mezi ženami nejlepší v plavání, na kole i v běhu.

,,Kvůli horku byl závod hodně náročný,“ konstatovala Martina Novotná.

Ta měla vysoké startovní číslo, proto Holešovmana odstartovala až kolem jedenácté hodiny. ,,Byla jsem trochu nervózní, protože se očekávala moje obhajoba zlaté příčky z loňského roku. Úvodní plavání jsem zvládla bez problémů. Ovšem na kole jsem udělala chybu, kdy jsem na trati v jednom úseku špatně odbočila. Navíc mi na Rusavě za Hrubou Malíkovou spadl řetěz a zasekl se mezi rám a převodník. Díky hodně svižnému běhu jsem však nakonec v Holešovmanovi překonala ženský traťový rekord,“ byla při vyhlašování výsledků velmi spokojená Novotná.

Do cíle letošního Holešovmana doběhlo 128 vyznavačů terénního triatlonu. V Holešově si zazávodilo i třiadvacet štafet.