Ze třetí sestupové příčky už je neposunula ani výhra v posledním zápase v Třebíči. Kroměříž může ve II. lize udržet už jen plánované rozšíření nejvyšší soutěže. Pokud k němu nedojde, bude Slavia v příští sezóně bojovat jen v oblastním přeboru.

SKB Žabovřesky – TJ Slavia Kroměříž 87:76 (29:15, 21:18, 20:26, 17:17)

O výsledku rozhodla první čtvrtina. „Domácí využili startů dvou hráčů z Mattoni NBL Kysely a Šmída, kteří hráli první poločas. Pokud byli na hřišti, tak jsme na soupeře neměli. Po přestávce už nenastoupili a utkání už bylo zcela vyrovnané,“ poznamenal kroměřížský trenér Radoslav Daniel.

TJ Třebíč – TJ Slavia Kroměříž 73:88 (28:18, 18:32, 17:22, 10:16)

Kroměříž dokráčela k výhře především zlepšenou obranou ve druhém poločase. V prvním poločase hosté trochu tápali v obraně, nehráli tolik agresivně.

„Z mého pohledu jsme po přestávce podali jeden z nejlepších výkonů v jarní části. Hlavně v obraně. Kluci hráli tak, jak se v obraně hrát má. Včas přistupovali k domácím hráčům a dovedli si je přebírat. To bylo vidět na konečném výsledku, když jsme ve druhém poločase dostali jenom 27 bodů,“ pochvaloval si Radoslav Daniel.

V konečné tabulce výhra v Třebíči nestačila Slavii na lepší než desáté, tedy sestupové místo.

„Budeme čekat, zda se Mattoni NBL rozšíří o dvě mužstva. V tom případě by z II. ligy pravděpodobně sestupovaly jenom dva kluby. To by byla jediná možnost pro naši záchranu,“ zdůraznil trenér Kroměříže Radoslav Daniel. Ať už bude hrát Kroměříž II. ligu, nebo jen oblastní přebor, Daniel už na lavičce sedět nebude.

„Teď po skončení sezóny je těžké mluvit o tom, co bude příští rok. Už když jsem tým mužů v zimě přebíral, tak jsem se s vedením klubu domluvil pouze na působení do konce sezóny. S dorostenkami jsme se dostali do play off a usilujeme o postup do extraligy. Pokud by se nám to povedlo, tak není možné hrát dvě soutěže s jedním trenérem,“ dodal Radoslav Daniel.