OLOMOUC – KROMĚŘÍŽ 63:51

„V poločase jsme vedli o dva body. Na začátek druhé poloviny jsem nasadil do hry tři pivoty a soupeř nám dal tři trojky. Odskočil nám tak na deset bodů a už se nám nepodařilo průběh utkání zvrátit. Prohráli jsme o dvanáct bodů. V zápase Sitař potvrdil, že je zkušený pivot, který dokáže podržet míč a ideálně přihrát. Bude pro nás hodně platným hráčem. Jednáme s Chomutovem tak, aby nám byl Jan Sitař od prvních druholigových zápasů k dispozici,“ řekl trenér kroměřížských basketbalistů Jiří Král.

Body: Sitař 11, Mráz 10, Melichárek 8, Poledňák 8, Hřebačka 6, Král 3, Ničajevský 2.

KROMĚŘÍŽ – ZLÍN jun. 101:87

„Den po zápase v Olomouci jsme hostili zlínský juniorský celek. Dobře jsme začali. Postupem času se hra vyrovnala. Ivo Melichárek, který u nás hostuje ze Zlína, potvrdil v tomto duelu, že bude další platnou posilou. Při nájezdech a trojkových pokusech prokázal svou velkou sílu. Obě posily se ukázaly v těchto zápasech v dobrém světle a z utkání jsem měl dobrý pocit,“ dodal Král.
Body: Ambrož 27, Mráz 21, Melichárek 20, Šumbera 14, Hůlka 9, Hřebačka 8, Král 2.

Dnes od 17.30 hodin nastoupí Slavia Kroměříž proti BK Ostrava v 1. kole domácího poháru. „Bylo by hezké, kdyby se nám podařilo postoupit. Nevím, co od soupeře, který je jedním z šesti nových celků v naší soutěži, můžeme očekávat. Měli by to být mladíci z Ostravy. Když přes ně přejdeme, jenom dobře. Utkání nám určitě napoví, co můžeme očekávat od nové sezony,“ sdělil kroměřížský trenér.