Druhé místo vybojoval s dvaašedesátisekundovou ztrátou Filip Vabroušek z AK Zlín, bronzovou pozici obsadil Radek Sadil (Chomýž, 17:37). Tomáš Blaha (AK Kroměříž, 17:54) skončil čtvrtý a Tomáš Minařík z kašavského Valachbajk Teamu doběhl v čase 18:02 pátý.

,,Na letos mírně pozměněné trati a v ideálních podmínkách, kdy bylo teplo okolo 14 stupňů, jsme do druhého kilometru vpředu běželi s Filipem Vabrouškem. Filip ale přepálil tempo a v tomto úseku z čela odpadl. Já jsem se tak probojoval na první pozici a na ní jsem už zůstal až do cíle. Navíc jsem na prvním místě neustále zvyšoval náskok,“ radoval se v sobotu večer v Kroměříži Tomáš Navrátil.

Závod žen ovládla rovněž členka AK Kroměříž Martina Novotná, jež získala první příčku za čas 20:24. Stříbrná Veronika Jínková z Kvasic (Team Sobičky) byla v cíli o 2 minuty a 14 sekund pomalejší. Třetí místo brala Simona Grulichová z Přerova (22:56).

,,Na trati se spoustou zatáček jsem úvodní dva kilometry běžela v rychlém tempu. Poté jsem zvolnila, ovšem zlatou pozici jsem měla pořád pod kontrolou,“ konstatovala v cíli suverénní ženská vítězka Martina Novotná.

Závodu, který se běžel na trati v okolí kroměřížského Velkého náměstí a v Podzámecké zahradě, se ve všech kategoriích zúčastnilo 321 běžců a běžkyň.

Program dalších Nočních běhů Night Trail Run 2019:

18. května: Rožnov pod Radhoštěm, 22. června: Vysočina aréna v Novém Městě na Moravě, 20. července: Rusava, 7. září: Vyškov, 5. října: Holešov.