Do bojů o nejcennější trofej se bohužel nezapojil téměř stoprocentní medailista Marek Nesvadba, který se nešťastnou náhodou den před mistrovstvím zranil.

V kategorii do 50 kg nastoupil Martin Skřebský. Po porážce v základní skupině bojoval v repasáži, kde se po dramatických soubojích umístil na bodovaném sedmém místě. Adam Spálovský nastoupil v téže hmotnostní kategorii a svými výkony kopíroval oddílového kolegu. Obsadil však až dělené 9. –13. místo. Nebývalou sílu vůle prokázala žákyně Eliška Buzášová (do 36 kg), i po prohře ji může těšit desáté místo v České republice.

Daleko lépe než kroměřížská výprava si vedli judisté Spartaku Hulín. Bronzovou medaili do 34 kg vybojoval Daniel Kroupa, do 38kg Jan Franek. Na sportovní smůlu doplatili Tomáš Žůrek (do 38 kg) a Daniel Vydra (do 42 kg).

Mistrovství ČR dorostu

V Plzni proběhlo mistrovství České republiky dorosteneckých kategorií, na které postoupili pouze závodníci z předních příček tzv. ranking listu. Z oddílu judo TJ Slavia Kroměříž to byli čtyři členové, kteří podali dobré výkony, dalo se však očekávat i více.

Soupeře do 81 kg podcenil Michal Navrátil, ten ho do dalších bojů nevytáhl. Michal Navrátil, loňský mistr republiky starších žáků, byl slušně fyzicky připraven, příští rok se s ním dá počítat na stupních vítězů.

Petr Robe v hmotnostní kategorii nad 90 kg prohrál až v boji o bronz, zrovna tak jako Barbora Kalíková ve váze dorostenek do 52 kg. Tím oba obsadili bodovaná pátá místa. Bronzovou medaili vybojovala po napínavých zápasech Romana Chmelařová v hmotnosti dorostenek do 52 kg.

Mistrovství ČR se rovněž účastnili dva bývalí členové Slavie, kteří kvůli studiu přestoupili do oddílu JK Olomouc. David Klammert se stal mistrem ČR roku 2010 do 81kg a Ondřej Podrázský (do 66 kg) vybojoval stříbrnou medaili.

(lk, cr)