Druhou příčku v závodu zařazeném i do 29. ročníku Českého poháru v běhu do vrchu 2014, obsadil s pětadvaceti­sekundovou ztrátou Pavel Hrdina z AK Perná, bronzovou pozici bral specialista na běhy do schodů Milan Wurst (AK Šternberk, 22:41).

Z regionálních vrchařů byl na Hostýně nejrychlejší Miroslav Kolařík z klubu Author Tufo Trilife Zlín, který doběhl v čase 25:16 celkově dvanáctý, Jaroslav Vicher (25:38) z otrokovického KESBUK Teamu skončil třináctý a zlínský Pavel Dubčák (25:47) čtrnáctý.

,,Hned po startu jsem se probojoval do čela, a přestože mi zdejší trať moc nesedí už jsem až do cíle před sebe nikoho nepustil. Chtěl jsem však běžet trochu pomaleji, ovšem druhý Pavel Hrdina mě neustále atakoval. Proto jsem musel zrychlovat, abych se na konci nespoléhal pouze na závěrečný finiš," informoval po závodu Martin Kučera.

Mezi ženami dominovala časem 24:12 Pavla Schorná z TJ Maratonstav Úpice. Druhé místo obsadila obhájkyně loňského prvenství Martina Vévodová (Ak Perná, 27:31), třetí doběhla lukovská reprezentantka týmu Seco Tools Jana Žaludková (28:13). Lucie Javorová z Hvozdné (Valachbajk CykloMira), doběhla v čase 28:38 čtvrtá a Helena Kotopulu ze Zlína získala za čas 29:12 pátou příčku.

,,Závod mě zastihl ve výborném rozpoložení a ani jsem nemusela pořád běžet naplno. Nicméně, že jsem na Hostýně dosáhla na nový ženský traťový rekord, mě přece jenom trochu překvapilo," přiznala v cíli Pavla Schorná.

,,První kilometr jsem se pozvolna dostávala do tempa, potom jsem zrychlila a podařilo se mi předběhnout několik soupeřek. V cíli z toho byla v solidní konkurenci bronzová pozice," radovala se také spokojená nejúspěšnější regionální běžkyně mezi ženami Jana Žaludková.

(hot)