S nástrahami těžké trati se nejlépe vyrovnal biker z České Lípy reprezentující formaci Betch.nl superior brantjens MTB Kryštov Bogar, jenž 50 kilometrů dlouhý závod s celkovým převýšením 950 metrů, který probíhal na trati mezi Prusinovicemi, Pacetluky, Líšnou, Dobroticemi, Holešovem, Tučapy s cílem opět v Prusinovicích, vyhrál v čase 2:01,39.

Druhý na Hané skončil se ztrátou dvou minut a osmnácti sekund Karel Hartl z Kellys Bike Ranch Teamu. Na třetím místě dojel v čase 2:06,50 Jiří Hradil z klubu Force team Zlín. V letošní Rohálovské padesátce se prezentovalo celkem 693 vyznavačů horských kol a v této konkurenci se prosadili i další regionální bikeři.

Miroslav Janota z kašavského Valachbajk CykloMira Teamu bral za čas 2:07,24 čtvrtou příčku, Tomáš Petříček (Bike Triatlon Morkovice, 2:08,05) dojel šestý, Petr Novák (2:11,17) sedmý a Radoslav Šíbl (oba 4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, 2:13,27) devátý.

,,V těžkých podmínkách byl dlouho vpředu Hartl. Ovšem někdy kolem osmatřicátého kilometru jsem se probojoval na první příčku a vítěznou pozici se mi pak podařilo udržet až do cíle," radoval se Kryštov Bogar, pro něhož by měla být vrcholem letošní sezony účast na mistrovství světa v cross country v Norsku.

,,Ještě na šestatřicátém kilometru se mi podařilo vyhrát vrchařskou prémii. Hned za ní mě ale v následném sjezdu Bogar předjel," prozradil v cíli druhý v pořadí Karel Hartl z Hranic na Moravě, který v zimním období od listopadu najezdil už 13 000 cyklistických kilometrů.

Spokojený byl rovněž bronzový Jiří Hradil. ,,Do desátého kilometru jsem se pohyboval na čele závodu. Poté se mně však Bogar s Hartlem vzdálili, a protože oba měli později přede mnou dostatečný náskok, tak jsem se zbylých čtyřicet kilometrů soustředil hlavně na udržení třetího místa. Chvílemi jsem měl sice obavy, aby mě ještě někdo nedojel, ovšem díky rovnoměrnému tempu se mi nakonec třetí příčku podařilo bez větších problémů uhájit," pochvaloval si Hradil.

,,Na trati jsem čtyřikrát spadl. Při posledním výjezdu dva kilometry před cílem jsem se však probojoval na čtvrté místo," těšil se z povedeného výsledku také čtvrtý Miroslav Janota.

Závod žen vyhrála časem 2:18,51 loňská celková vítězka Českého poháru v maratonu horských kol, bikerka z Koryčan hájící barvy formace Amenity Extrem Sport Ladies Zlín Irena Berková. Druhá dojela Lenka Bulisová (4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, 2:34,47), třetí místo obsadila obhájkyně loňského prvenství Jana Bednaříková (Amenity Extrem Sport Ladies Zlín, 2:38,44).

,,V Prusinovicích jsem se chtěla hlavně udržet v závodním tempu, neboť se i letos soustředím zejména na maratony. Úvod mě ale trochu bolel, rozjížděla jsem se pozvolna. Ovšem na technické trati jsem si zhruba po třiceti minutách Rohálovskou padesátku užívala," rozdávala v cíli úsměvy 32letá Irena Berková.

Zajímavý byl rovněž závod tandemů. I v něm slavil úspěch náš region, když prvenství získali bratři Jiří Slavík z Přestavlk a Dušan Slavík ze Zlína, kteří společně reprezentují holešovskou stáj OD Morava. Bratři Slavíkovi dominovali časem 2:26,13. Druzí dojeli Roman Jaroš s Tomášem Kotasem (Rusava Bike Team, 2:52,04), třetí místo vybojovali Svaťa Martinčík se Zdeňkem Májem (Jen tak na pohodu, 3:34,32)

,,Rohálovskou padesátku jsme v tandemech letos vyhráli už počtvrté v řadě," upozornil řidič Jiří Slavík. ,,V daných podmínkách jsme však jeli na jistotu. Docela to totiž klouzalo," přiznal druhý člen nejlepšího tandemu Dušan Slavík.

LUBOMÍR HOTAŘ