Účast okolo 100 závodnic je však vzhledem k velikosti tělocvičny limitující. Pro pořadatele byla velmi potěšující účast dvou oddílů z Ostravy – Poruby a Moravské Ostravy , které daly přednost hulínskému závodu před domácími závody v Ostravě – Vítkovicích.

Na závodech se rozdělovalo sedm sad medailí a nejúspěšnější byl trošku překvapivě oddíl z Napajedel., který si odvezl hned čtyři cenné kovy (2× zlato a 2× stříbro). Nejveseleji muselo být u Polášků v Napajedlech. Všechny tři slečny vybojovaly medaili (2× zlato a 1× stříbro).

Domácím se naopak nevedlo. Mezi závodnicemi ročníku 2004 – obsadilo trio Pecháčková, Kolaříková a Šubertová poslední tři místa. Jejich největší slabinou bylo provedení sestav, kde ztrácely nejvíce bodů.

O rok starší závodnice dopadly podobně. Řezníčková vybojovala 15. místo. Podle výsledků ale slušně zacvičila lavičku – na ni byla jedenáctá z osmnácti závodnic. Hudečková byla na 18. místě.

Kirilenková to měla na svých první závodech těžké, cvičí od jara a hned začínala první závody na kladině, ze které dvakrát spadla.Také zatím umí málo prvků pro tuto kategorii a proto šla jen z 6,00 bodů místo 10,00. Obsadila 14. místo.

Nejblíže k medaili měla Hamrlová, která se minimálně o třetí místo připravila na posledním saltu, kdy se při balancování při doskoku jen letmo dotkla prstem koberce. Ale i to je považováno za pád a za srážku – 1,00 bod. Z toho by se měla Veronika a hlavně všechna hulínská děvčata poučit, že koncentrace na cvičení končí až po ukončené sestavě. Přičte-li se bod „ za pád „ byla by třetí se ztrátou 0,07 bodu na první závodnici. Je zajímavé, že i přes tento malý rozdíl byla mezi nimi ještě jedna závodnice – tak těsný to byl závod. Na první místo to chtělo nešáhnout na zem a jednou napnout koleno nebo špičku a „ ušetřit „ 0,10 srážku za chybu. Za zmínku ještě stojí fakt, že tak jako v Jindřichově Hradci, tak i na domácím závodu měla na kladině nejvyšší známku ze všech závodnic v kategorii.

(lk, pb)