Druhý do cíle doběhl se ztrátou 6 sekund Ondřej Horák (KHB Radegast), třetí místo vybojoval Filip Bukovjan z Otrokovic (KESBUK, 35:49), čtvrtý byl v čase 35:55 Ondřej Velička z Bystřice pod Hostýnem, pátý skončil Milan Hrdlička (Chvalčov, 36:15).

Pavel Cimbálník se na závod speciálně nepřipravoval. V posledních třech týdnech před startem vertikálku pravidelně trénoval a každý týden naběhal zhruba 100 kilometrů. Trénoval střídavě v kopcích v okolí Rožnova pod Radhoštěm, Vsetínských vrších, Beskydech, Javorníkách, nebo i v Hostýnských vrších.

,,Na Kelčském Javorníku jsem chtěl vyhrát a tím obhájit prvenství v tomto závodu z loňského roku,“ plánoval Cimbálník.

Jeho cesta za triumfem ale nebyla jednoduchá.

,,Po startu po 500 metrech se vpředu vytvořila vedoucí skupina silných běžců. Ovšem po 1,5 kilometru jsme minuli jednu odbočku a na trati jsme trochu zabloudili. V nepřehledném úseku, kde byly ostružiny, jsme se pak rozdělili na dvě skupiny. A než jsem se vrátil na původní trať, tak jsem měl na čelo zhruba čtyřminutovou ztrátu. Poté jsem ale předběhl zhruba 30 soupeřů a v cíli jsem zjistil, že jsem první,“ prozradil vytrvalec ze Zašové.

Toho na trati nepotkala žádné větší krize.

,,Musel jsem však vynaložit víc sil, než jsem čekal. Nepříjemné byly i odřené nohy od ostružin,“ přiznal Pavel Cimbálník.

Závod startoval u obecního úřadu v Rajnochovicích, cíl byl pod rozhlednou na Kelčském Javorníku.