„Po úspěšném otevření Hostýnské magistrály závodem na běžkách pro celou rodinu Yeťty to byla další novinka. Tentokrát pro všechny, kteří k jízdě na sněhu využívají spád svahu a zvládají slalom,“ přiblížila ředitelka závodu Lucie Hradilová.

Závodu se podle ní mohli zúčastnit snowboaridisté i lyžaři a hlavním úkolem bylo zdolat paralelní slalom na modré a červené trati, postavených speciálně pro soutěž.

„Soutěžící byli rozděleni do čtyř věkových kategorií a také podle pohlaví, zúčastnilo se jich asi pětadvacet. Tři nejlepší v každé kategorii obdrželi hodnotné ceny, hlavně počítačové a sportovní vybavení a také medaile,“ osvětlila ředitelka závodu.

Akci pořadatelé hodnotí jako velice zdařilou, hlavně na základě kladné odezvy od účastníků i přihlížejících. „Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se na přípravě a realizaci soutěže podíleli, organizátorům i závodníkům. Velkým dílem přispělo i počasí, bylo mínus pět stupňů a slunečno,“ pochvalovala si Hradilová.

Příští rok podle ní na Trojáku paralelní slalom opět uspořádají a už nyní věří, že řady soutěžících se budou ročník od ročníku rozrůstat. Další akci mají ale pořadatelé připravenou už na 21. března.

„Bude se zde konat tradiční karneval na svahu, bude to jako vždy takové rozloučení s mocnou královnou zimou při hojném reji masek,“ láká ředitelka závodu.