Start 47 kilometrů dlouhého podniku, který má převýšení 1250 metrů, je v 12.12 hodin na Masarykově náměstí v Bystřici pod Hostýnem. Cíl bude na fotbalovém stadionu v městském parku Zahájeném. Vyhlášení výsledků proběhne mezi 16. a 17. hodinou.

 Pořadatelé očekávají účast minimálně 300 bikerů.

,,Také letošní ročník Hostýnské padesátky, stejně jako ty předchozí, se pojede přes nejznámější místa tohoto kraje. Bikeři poměří síly zejména na hlavním hřebeni Hostýnských vrchů, zdolat musí i největší kopce Hostýn a Troják. Zajímavým úsekem bude určitě i jízda po zbytcích lesní železnice v Rajnochovicích,“ informuje jeden z organizátorů závodu Ondřej Fojtík.

 Pořadatelé vypsali 6 mužských, 3 ženské kategorie, 1 kategorii pro juniory a 1 kategorii pro juniorky. Zazávodit si mohou rovněž tandemy. Připravené jsou i krátké tratě v parku v Zahájeném pro vložené závody pro děti. Jejichž partnerem je Šťastná hvězda. Start nejmladších kategorií odrážedel je v 10 hodin. Po nich budou postupně následovat další kategorie.

,,Pro děti jsme navíc připravili bohatý doprovodný program. Můžou se pobavit v dětském koutku, vyzkoušet si malování na obličej, využít nafukovací skluzavku a od 14 hodin se podívat na představení loutkového divadla. Všem dětem, ale i dospělým ještě zahraje hudebník Dale B. Williamse,“ zve do Bystřice pod Hostýnem Fojtík.

Jeho pořadatelský tým myslí i na charitu. ,,Nadačnímu fondu Šťastná hvězda věnujeme 15 000 Kč,“ prozradil ještě Ondřej Fojtík.

Prvenství v loňském 7. ročníku Hostýnské padesátky vybojoval pětinásobný vítěz Obr Drásala Brňan v barvách formace Superiror Velsbike Team Jan Jobánek, který v závodu zajel čas 1:37:11. Mezi ženami dominovala osminásobná mistryně republiky v běhu na lyžích Denisa Stodůlková z Valašského Meziříčí (Cyklo Team Kolárna, 2:05:17).