SK UP OLOMOUC – SKP HOLEŠOV 3:2 (23, –24, –27, 20, 13) a 2:3

Oba zápasy už nemohly ovlivnit umístění v tabulce, a proto se bez stresu hrál pohledný volejbal. Hráči s chutí bojovali o každý míč, což ukazují výsledky druhého a třetího setu. V prvním zápase při stavu 13:13 v tie-breaku odpískali rozhodčí jasný aut Olomouckých jako dobrý míč a po následných protestech dostali hráči Holešova žlutou kartu, což znamenalo současně další bod a bez hraní byl set ukončen za stavu 15:13 ve prospěch SK UP Olomouc.

„Už zápas v Holešově s Olomoucí nám rozhodoval Kroměřížský rozhodčí a poškodil nás. V Olomouci to zopakoval v koncovce prvního duelu opět. Takové ovlivnění vývoje utkání je pro mě dost zarážející, protože nám naše poškození potvrdil i soupeř,“ zlobil se trenér SKP Ivo Janečka.

V týmu Holešova tentokrát v obou duelech zahráli velmi dobře smečaři Červenka, Chytil a Vaculík, kteří si napravili pošramocenou reputaci z výpadků v posledních zápasech. S jejich útoky si zkušenější soupeř často nevěděl rady. Holešov se ukázal v dobrém světle, protože v hale Univerzity Olomouc, kde se hraje na bočním hřišti a je zde velmi špatná orientace, dokázal ve druhém zápase zvítězit.

„Týmy předváděly velmi dobrou hru. Poměr míčů v jednotlivých setech ukazuje na velkou vyrovnanost obou družstev. O to smutnější je rozhodování rozhodčích, kteří znehodnotili průběh prvního zápasu. S výkonem družstva jsem spokojený, protože jsme v jarních odvetách prohráli obě utkání pouze se dvěma družstvy. A proti těm jsme nebyli kompletní.“ řekl Ivo Janečka.

SKP Holešov: Chytil, Stárek, Karabec, Nášel, Ohlídal, L. Janečka, K. Janečka, Vaculík, Červenka, Sova.