Turnaje se zúčastnilo 24 elitních mužských párů z Čech a Moravy. Nejlepší český hráč Jan Hadrava sice dorazit nemohl, neboť s Přemyslem Kubalou postoupili na souběžně probíhajícím mistrovství Evropy ze základní skupiny, přesto se na úpatí Chřibů sešla velmi silná konkurence.

Na třech kurtech s bílým „nepálivým" pískem byla k vidění řada napínavých bitev. Pravým vyvrcholeném bylo finále, ve kterém favorizované Perušiče 
s Váňou vyzval nasazený pár č. 6 Grus, Samec.

„Ondřej s Tomášem sice překvapení nepřipustili, o výhru ale museli tvrdě bojovat. Soupeř je donutil odehrát tři sety," popsal napínavou finálový duel ředitel turnaje František Trubačík. Výsledek 2:1 (9, –14, 12) jen potvrdil kvalitu vítězné mladé dvojice, která za celý turnaj neprohrála ani jeden zápas.

Třetí místo získal Martin David s Michalem Bízou, kteří v boji o pomyslný bronz porazili dvojici Michal Hons, Jakub Novák. Na turnaji se bojovalo o 40 bodů do žebříčku ČVS a osm nejlepších dvojic si rozdělilo finanční prémii 10 000 korun.

Dvě želízka v ohni mělo i Uherské Hradiště, Jan Nemáš s Tomášem Čermákem a Milan Zpěvák s Jakubem Čagánkem ale mezi nejlepší nepostoupili.

Před finálovým zápasem se konala i soutěž v nejvyšším dosahu na anténku. „Každý soutěžící měl dva pokusy, počítal se ten lepší. Soutěž vyhrál Ondra Perušič, který si jako jediný sáhl na poslední červené pole anténky. To znamená, že s odrazem v písku vyskočil zhruba až do výše 315 centimetrů," poznamenal František Trubačík.