Na jedné straně zasahoval balkón téměř do hřiště a podlaha byla ve stavu, že by se na ni hodily spíše brusle, než volejbalová obuv. I v takových podmínkách Spartak vyhrál druhé utkání.

VK MEZ VSETÍN – SK SPARTAK HULÍN 3:0 (18, 13, 25) a 2:3(-21, 16, –16, 14, –14)

V prvním utkání nehráli hosté kolektivně. Až ve třetím setu prvního zápasu se karta začala obracet. Na vítězství to však nestačilo. Do druhého duelu vstoupil Spartak vítězně. Trpělivá hra se spoustou vynikajících zákroků v poli hnala hosty k výhře. Druhý set byl naprosto jednoznačný. Hosté sice udrželi nasazení, ale poklesla koncentrace.

Druhý zápas se nakonec rozhodoval až ve zkrácené hře pátého rozhodujícího setu. Dramatický zápas Spartak dotáhl do vítězného konce.

Hulín: J. Grohar, Kuchařík, Fuksa, Filandr, Šamánek, Dostál, Kvapilík, R. Valko R.

TJ HOLEŠOV – SK SPARTAK HULÍN 3:2 (19, 18, –23, –22, 11) a 1:3 (-24, –16, 19, –22)

Ženy po dvou těžkých domácích dvojzápasech čekal konečně přijatelný soupeř. V tělocvičně Gymnázia Ladislava Jaroše se utkaly s týmem Holešova.

Holešov začal lépe a díky kvalitnějšímu útoku dva úvodní sety celkem přesvědčivě vyhrál. Pak se ale karta obrátila a ve vyrovnaných koncovkách začala vítězit obrana Spartaku. V rozhodujícím pátém setu se hráčky Hulína jakoby zalekly vítězství a vlastními nevynucenými chybami darovaly bod za vítězství Holešovu.

Děj druhého zápasu byl neméně zajímavý. Volejbalistky Hulína ještě zlepšily svůj výkon a získaly si poměrně slušný náskok, který sice v koncovce ztratily, ale vítězství v první sadě jim už zůstalo. Druhá sada už zůstala zcela v režii Hulína. Domácí sice využili polevení koncentrace ve třetím setu, na obrat se už ale nezmohli, když čtvrtý set s přehledem vyhrál Hulín a získal tak historicky první vítězství v krajském přeboru.

Hulín: Pallová, Valkový, J. Sovová, M. Sovová, Sokolová, Strouhalová, Šamánková, Fuksová. (lk, rd)