Kanonýrkou kola je holešovská Sára Stavjaníková, jež dala v duelu s Tečovicemi šest gólů.

Tabulku po neúplném 19. kole vedou Holešovské holky, druhé jsou Březůvky, Bezměrov je čtvrtý a Tečovice osmé.

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – TEČOVICE 14:1 (8:1)

,,Kvůli spoustě absencí jsme v krajském derby nastoupili v obměněné sestavě. Vývoj zápasu, který se hrál v tropických podmínkách, jsme ale od začátku do konce kontrolovali. Tečovice jsme přehrávali ve všech fotbalových činnostech. Hosté navíc v závěru duelu odpadli fyzicky. Utkání se povedlo s chutí hrající Sáře Stavjaníkové, která v prvním poločase většinou po povedených dorážkách, vstřelila během 33 minut šest branek,“ upozornil holešovský trenér Slavomír Bednář.

Branky: Stavjaníková 6, Kocurková 3, Šiblová 2, Samsonová, Rýdlová, Julie Slavíková – Dědková.

Holešovské holky: Jašková – Stavjaníková, Slezáčková, Pospíšilíková, Sklenaříková, Rýdlová, Samsonová, Šiblová, Kocurková, Julie Slavíková, Karolína Slavíková. Na střídání: Kotasová. Trenéři: Slavomír Bednář, Vladislav Zámečník.

Tečovice: Karolová – Dědková, Turoňová, Hrbáčková, Sabáková, Smělíková, Žůrková, Hasíková, Hlaváčková, Králíková, Valentíková. Na střídání: Barešová, Spáčilová, Osohová, Vrbková. Trenérka: Sabina Lidincová, vedoucí družstva: Pavel Gregůrek.

VLKOŠ – BŘEZŮVKY 5:2 (3:1)

,,Pořád nás sužuje spousta zranění. Proto jsme zápas opět odehráli v oslabené sestavě. Ale i s několika náhradnicemi družstvo bojovalo o co nejčestnější výsledek. Domácí ovšem byli lepší a zejména ve druhém poločase nás přehrávali rychlostí i fyzicky. V duelu se třetím celkem tabulky jsme však mohli dosáhnout na přijatelnější výsledek, protože dva góly jsme dostali po velkých chybách v defenzívě,“ konstatoval po souboji na jihu Moravy kouč Březůvek Luboš Vodehnal.

Branky Březůvek: Hanáková 2.

Březůvky: Vodehnalová – Šárová, Urbánková, Ondrašíková, Hanáková, Michaela Novotná, Mikuláštiková, Chudárková, Gregorová, Huťková, Jeřábková. Na střídání: Škárková. Trenéři: Luboš Vodehnal, Martin Zemek.

BEZMĚROV – MOSTKOVICE 3:2 (1:1)

,,Hosté zápas odehráli pouze s 11 hráčkami. Přesto byly Mostkovice v prvním poločase lepší a zahodily dvě velké šance. Naše družstvo se probudilo až v závěr utkání, ale ještě v 86. minutě

jsme prohrávali 1:2. Potom si hostující tým dal vlastní gól a ve třetí minutě nastaveného času vstřelila naši vítěznou branku z přímého kopu z 25 metrů Lucie Hájková,“ potěšila už šestá jarní výhra v řadě bezměrovského trenéra Martina Kratochvíla.

Branky Bezměrova: Denisa Novotná, Nováčková (vlastní), Lucie Hájková.

Bezměrov: Červíková – Houšková, Lucie Hájková, Adéla Pitnerová, Pechová, Denisa Novotná, Dočkalová, Šoberová, Hrabalová, Janíčková, Pavelková. Na střídání: Julie Adéla Němčik, Zemánková, Michaela Pitnerová, Foltýnová, Kučerová, Lucie Pitnerová. Trenér: Martin Kratochvíl.