,,V Morkovském podzimním běhu jsem chtěl podpořit pořadatele, kteří jsou mými kamarády. V Morkovicích jsem se také po delší době chtěl pořádně proběhnout, protože jsem po nevydařeném říjnovém Chřibském maratonu od běhu odpočíval a z důvodů pracovního vytížení jsem nestíhal žádné jiné sportovní aktivity,“ přiznal Tomáš Navrátil.

,,Proto můj výkon na morkovické trati odpovídal tomu, že jsem si byl v posledních třech týdnech každý týden jenom jednou zaklusat. Běh na spadaném listí mě ale bavil,“ tvrdí s umístěním spokojený, ale s výsledným časem už nikoliv Navrátil.

V Morkovicích se mu však líbilo.

,,Cením si snahy pořadatelů, kteří pro běžce připravili skvělé pohoštění. Hlavně na buchtě a bábovce jsem si po závodě pochutnal,“ užíval si pobyt na Hané Tomáš Navrátil.

| Video: Youtube

Na 12,5kilometrové trati si zazávodilo také pět žen. Prvenství vybojovala Martina Doleželová ze Sazovic, jež zaběhla čas 1:04:39, druhá byla Tereza Zalabáková (1:09:25), bronz brala Gabriela Bajteková (1:11:25), čtvrtá do cíle doběhla Pavla Vinklárková (1:14:44), pátá skončila Petra Křížová (1:18:56).

V Morkovicích se konal také 7 kilometrový závod. V něm mezi muži zvítězil v čase 31:18 Michal Šafránek z Prostějova, závod žen ovládla Natálie Mrázková (AK Olymp Brno, 32:18).

Trasa v obou letošních závodech v Morkovském podzimním běhu vedla po polních a lesních cestách v okolí Morkovic. Oba závody měly start i cíl u morkovické sokolovny. V obou si ve všech kategoriích zazávodilo celkem 46 vytrvalců.

Závod doprovázelo příjemné listopadové počasí. Teplota se pohybovala kolem 8 stupňů.